Hlavní navigace

Liberty Global

EU nemá zásadní námitky proti odkupu kabelových sítí Liberty Global Vodafonem

Jeden z největších plánovaných telekomunikačních obchodů v Evropě se výrazně přiblížil realitě. Evropská komise (EK) už podle agentury Reuters nemá žádné větší obavy z toho, jaké dopady na konkurenční prostředí by měl odkup německých kabelových…

5. 4. 2019 16:43

Švýcarský operátor Sunrise odkoupil od Liberty Global tamní pobočku UPC

Nadnárodní mediální skupina Liberty Global se stahuje z dalšího evropského trhu poté, co se rozhodla prodat své aktivity v Rakousku, Německu, České republice, Rumunsku a Maďarsku. Na řadu teď přišlo švýcarské UPC, které podle informací serveru…

Český Vodafone v tichosti zrušil práce na loni ohlášeném projektu vlastní IPTV služby

Loni v únoru vypsal Vodafone, jako jediný ze tří dominantních tuzemských operátorů, který neprovozuje vlastní televizní službu, výběrové řízení na dodavatele IPTV platformy. Vlastní IPTV řešení pak chtěl operátor spustit ještě do konce loňského…

Satelitní trh čeká další konsolidace, Skylink přebírá od UPC klienty freeSatu

Lucemburská mediální skupina M7 Group, která na českém a slovenském trhu provozuje satelitní platformu Skylink, se domluvila na převzetí satelitních služeb společnosti Liberty Global na čtyřech východoevropských trzích. Celá transakce ještě čeká na…

Vodafone a UPC konečně spolu. Telco lovestory desetiletí ale českého zákazníka nedojme

Tenhle obchod může překreslit telekomunikační mapu Evropy. V ČR se Vodafone spojí s UPC a zákazníkům se zvětší výběr. Výraznějšího zlevnění se ale zřejmě nedočkají.

Doba čtení: 5 minut

Vodafone brzy koupí UPC, Revolut lze nabít korunami, Yahoo prodává Flickr

Poslední Windows Phone prodán, další nebudou. Xiaomi otevře oficiální obchod v Česku. Chystá se odtučněný Windows 10. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.

Doba čtení: 3 minuty

Je to tu zase: Vodafone vyjednává o koupi části mateřské firmy českého UPC

Poprvé se o možném prodeji části evropského majetku americké firmy Liberty Global telekomunikačnímu operátorovi psalo před téměř třemi lety. Teď se o transakci jedná znovu, napsaly Financial Times (FT) či Wall Street Journal. A Vodafone pak jednání…

UPC eviduje 680 100 uživatelů televizního vysílání

UVNITŘ INFOGRAFIKA – Společnost UPC Česká a Slovenská republika (součást Liberty Global) oznámila výsledky za první čtvrtletí 2017.

8. 5. 2017 14:18
Doba čtení: 1 minuta

Nový 4K set-top box skupiny Liberty Global

Na konci listopadu byl v Británii představen nový 4K UHD set-top box vyvinutý pro všechny společnosti sloučené ve skupině.

21. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 8 minut

UPC a FreeSat: kabelu se daří, satelit klesá

Liberty Global, mateřská společnost UPC Česká a Slovenská republika a mj. i satelitního FreeSatu, zveřejnila výsledky za 3. čtvrtletí 2016.

Doba čtení: 1 minuta

Liberty Global koupila kabelového operátora Multimedia Polska

Nadnárodní skupina Liberty Global, vlastnící mj. české UPC, koupila za 760 milionů dolarů polského kabelového operátora Multimedia Polska.

20. 10. 2016 12:00
Doba čtení: do minuty

Satelitní UPC DTH obsluhuje skoro 830 tisíc zákazníků, v Česku je to 120 tisíc

Zatímco kabelové UPC tiskovou zprávu s loňskými výsledky rozeslalo, satelitní freeSAT zatím nikoli. Podívali jsme se proto do zprávy mateřské společnosti Liberty Global.

16. 2. 2016 13:58
Doba čtení: 1 minuta

Vodafone prý jedná o akci „Kulový blesk“ s majitelem UPC

Operátor deníku FT potvrdil, že vyjednává s americkým kabelovým operátorem možnou výměnu trhů nebo spolupráci v různých evropských zemích.

5. 6. 2015 11:28
Doba čtení: 1 minuta

Do čela UPC se postaví Frans-Willem de Kloet, Václav Bartoň odchází

„S Frans-Willemem de Kloet získáváme velmi zkušeného nástupce znalého prostředí Liberty Global,“ konstatoval výkonný viceprezident European Broadband Operations Liberty Global Diederik Karsten.

Doba čtení: 1 minuta

Majitel UPC oznámil prodej společnosti Chellomedia za jednu miliardu dolarů

Součástí kontraktu je i prodej firmy Chello Central Europe, která provozuje řadu kabelových a satelitních kanálů lokalizovaných do češtiny. Liberty Global si ale ponechá Sport 1.

Doba čtení: 2 minuty

Obchod a marketing bude v UPC ČR řídit Jason King

Nový viceprezident bude přímo podřízený generálnímu řediteli Václavu Bartoňovi. Personální posila přichází poté, co firma zaznamenala mírný pokles počtu internetových přípojek.

Doba čtení: 1 minuta

Majitel UPC kupuje britskou společnost Virgin Media

Vznikne tak jeden z největších poskytovatelů kabelového připojení k internetu na světě.

6. 2. 2013 13:26
Doba čtení: 2 minuty