Hlavní navigace

Švýcarský operátor Sunrise odkoupil od Liberty Global tamní pobočku UPC

28. 2. 2019

Sdílet

Liberty Global Autor: Liberty Global

Nadnárodní mediální skupina Liberty Global se stahuje z dalšího evropského trhu poté, co se rozhodla prodat své aktivity v Rakousku, Německu, České republice, Rumunsku a Maďarsku. Na řadu teď přišlo švýcarské UPC, které podle informací serveru BroadbandTVnews.com odkoupil za miliardy euro švýcarský operátor Sunrise. 

Transakce má posílit pozici Sunrise jako dvojky na švýcarském telekomunikačním trhu, kde nabízí mobilní a televizní služby, širokopásmový internet i pevné telefonní linky. Největšími hráči na švýcarském telekomunikačním trhu jsou Swisscom, Sunrise, UPC a Salt.

Švýcarské UPC vzniklo v roce 2005, když Liberty Global převzalo společnost Cablecom za 1,6 miliardy dolarů. Své působení Liberty Global ukončilo s 6,5 miliardami dolarů dividend a čtyřnásobnou kapitalizací své původní investice. 

Švýcarské UPC je dominantním kabelovým operátorem na tamním trhu s přístupem do 2,3 milionu domácností, tedy zhruba k šedesáti procentům Švýcarů, a reálně obsluhuje 1,1 milionu zákazníků. Sunrise je svými více než třemi miliony zákazníků silným hráčem na mobilním trhu. 

Transakci ještě musí schválit příslušné regulační orgány a Sunrise očekává jejich požehnání ve třetím čtvrtletí letošního roku. Ve druhé polovině roku se tak předpokládá ukončení celé transakce. Výsledná firma se bude nadále nazývat Sunrise a bude obchodována na švýcarské burze. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 2. 2019 9:50

    mikiqex

    Koukám, že na data zdarma ve Švýcarsku prostě nemám nárok :-) Bez EU roamingu jsem si, coby zákazník UPC ČR, spokojeně "datoval" přes UPC Wi-Free hotspoty, což zřejmě brzo skončí...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).