Hlavní navigace

Vodafone prý jedná o akci „Kulový blesk“ s majitelem UPC

Autor: Vodafone
Jan Beránek

Operátor deníku FT potvrdil, že vyjednává s americkým kabelovým operátorem možnou výměnu trhů nebo spolupráci v různých evropských zemích.

Doba čtení: 1 minuta

Vodafone už i na svých stránkách potvrdil, že s Liberty Global, majitelem UPC, jedná o výměně některých aktivit především na evropských trzích. Každopádně ale odmítá spekulaci o případné fúzi obou společností. 

Celou akci podle Financial Times (FT) prozradil šéf Liberty Global John Malone, který před dvěma týdny mluvil o podstatných synergiích, které by nastaly v případě sloučení západoevropských aktivit firmy s těmi od Vodafonu. 

Ve hře by mohl být především byznys Vodafonu v Británii, Německu nebo Holandsku, spekulují FT. Nabízí se tam totiž propojení s televizní nabídkou UPC. Evropa je pro Vodafone nejdůležitějším trhem – stojí přibližně za dvěma třetinami jeho příjmů. 

Analytici podle FT navrhují, že by největší smysl dávala výměna německé divize Liberty Global za britská a nizozemská aktiva Vodafonu, která mají podobnou odhadovanou hodnotu. 

KL2018 Tip nominace

Kabelový operátor navíc potvrdil, že nemá zájem o rozvíjející se trhy, kde se Vodafone snaží usadit. Naopak chce těžit především ze zemí, ve kterých má své kabelové linky.

Takovou zemí je i Česko. Ani jedna ze stran tady ale informace ekonomického deníku nepotvrzuje. „Ke spekulacím se nevyjadřujeme,“ zní vyjádření mluvčí Vodafonu Markéty Kuklové i zástupce UPC Davida Frodla

Našli jste v článku chybu?