Hlavní navigace

Vodafone prý jedná o akci „Kulový blesk“ s majitelem UPC

5. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Vodafone
Operátor deníku FT potvrdil, že vyjednává s americkým kabelovým operátorem možnou výměnu trhů nebo spolupráci v různých evropských zemích.

Vodafone už i na svých stránkách potvrdil, že s Liberty Global, majitelem UPC, jedná o výměně některých aktivit především na evropských trzích. Každopádně ale odmítá spekulaci o případné fúzi obou společností. 

Celou akci podle Financial Times (FT) prozradil šéf Liberty Global John Malone, který před dvěma týdny mluvil o podstatných synergiích, které by nastaly v případě sloučení západoevropských aktivit firmy s těmi od Vodafonu. 

Ve hře by mohl být především byznys Vodafonu v Británii, Německu nebo Holandsku, spekulují FT. Nabízí se tam totiž propojení s televizní nabídkou UPC. Evropa je pro Vodafone nejdůležitějším trhem – stojí přibližně za dvěma třetinami jeho příjmů. 

Analytici podle FT navrhují, že by největší smysl dávala výměna německé divize Liberty Global za britská a nizozemská aktiva Vodafonu, která mají podobnou odhadovanou hodnotu. 

MIF22_Early

Kabelový operátor navíc potvrdil, že nemá zájem o rozvíjející se trhy, kde se Vodafone snaží usadit. Naopak chce těžit především ze zemí, ve kterých má své kabelové linky.

Takovou zemí je i Česko. Ani jedna ze stran tady ale informace ekonomického deníku nepotvrzuje. „Ke spekulacím se nevyjadřujeme,“ zní vyjádření mluvčí Vodafonu Markéty Kuklové i zástupce UPC Davida Frodla

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.