Hlavní navigace

Eurovize míří za oceán, Amerika bude mít od roku 2022 svou verzi

15. 5. 2021

Sdílet

Eurovize 2021 - Benny Cristo (Ben Cristovao) při zkoušce Autor: EBU/Andres Putting

Evropská písňová soutěž Eurovize dostane americkou verzi. Pod názvem „American Song Contest“ ji bude vysílat stanice NBC, první ročník se představí na obrazovkách v roce 2022. Princip bude stejný jako na starém kontinentu. Svou novou píseň představí zástupci každého z 50 států USA, pěti teritorií a hlavního města.

Američané koupili licenci na formát od Evropské vysílací unie (EBU), sdružení evropských veřejnoprávních stanic. Produkce se ujmou společnosti Propagate a Universal Television Alternative Studio. Do vysílání bude soutěž nasazena zřejmě v letním schématu. 

Loni byla Eurovize zrušena kvůli pandemii koronaviru, 65. ročník tedy proběhne v Rotterdamu až letos. Finále se bude vysílat 22. května, tuzemští diváci ho uvidí na ČT1. Za Českou republiku bude soutěžit Benny Cristo, poprvé se mezinárodnímu publiku představí v semifinálovém kole 20. května.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).