Hlavní navigace

EBU

EBU při Eurovizi otestovala nové možnosti zvukové stopy

Evropská vysílací unie (EBU) během letošního ročníku mezinárodní písňové soutěže Eurovize experimentovala s novými možnostmi zvukové stopy. Zvuk byl rozdělen na jednotlivé složky, jejichž parametry je pak možné regulovat podle individuálních…

20. 5. 2019 9:22

Eurovize: barevný a blikající hit, který čeští diváci ignorují

Česká indie-popová kapela Lake Malawi se zpěvákem Albertem Černým uspěla v prvním semifinále písňové soutěže Eurovize, a v sobotu tak bude bojovat o vítězství. Světový televizní fenomén a globálně nejsledovanější hudební soutěž to ale má u Čechů těžké a nedaří se o ni probudit zájem.

Doba čtení: 5 minut

EBU: Televize buď přijde s novými nápady, nebo ji zválcuje internet

Evropské televizní stanice hledají cesty, jak stáhnout náskok internetových firem a udržet vlastní byznys. Alespoň v něčem budou muset překonat nevraživost a spojit síly, jinak trh získají mezinárodní hráči.

Doba čtení: 3 minuty

Technický ředitel Českého rozhlasu bude dohlížet na komerční aktivity EBU

Český rozhlas obsadil dalšího svého reprezentanta do jednoho z vrcholných orgánů Evropské vysílací unie (EBU), sdružující primárně veřejnoprávní evropská média. Členy vybraných výborů EBU jsou už za Český rozhlas například jeho generální ředitel…

7. 12. 2018 11:00

Změny frekvenčního spektra v důsledku chystané radiokomunikační konference WRC

UVNITŘ GALERIE – Seminář Forecast 2017, který proběhl v ženevském sídle Evropské vysílací unie, se zaměřil na změny mediální krajiny v důsledku prudkého vývoje distribučních technologií.

8. 12. 2017 0:00
Doba čtení: 7 minut

Česká televize už má dva zástupce ve vedení Televizní komise EBU

Programový ředitel ČT Milan Fridrich byl v sobotu zvolen do funkce viceprezidenta Televizní komise. Ta je jedním z nejvýznamnějších orgánů EBU.

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize má dalšího zástupce v Evropské vysílací unii

Poprvé v historii má Česká televize svého zástupce také v předsednictvu expertní skupiny EBU pro dokumentární tvorbu.

26. 11. 2016 6:00
Doba čtení: 1 minuta