Hlavní navigace

Rozhlasovou sekci EBU povede poprvé v historii Češka

11. 12. 2020

Sdílet

Edita Kudláčová Autor: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Evropská vysílací unie (EBU), která sdružuje především evropská média veřejné služby, jmenovala novou manažerku rozhlasové sekce. Poprvé v historii tento prestižní post získala Češka. Od března 2021 do funkce nastoupí Edita Kudláčová z Českého rozhlasu. Odpovídat bude za rozvoj rozhlasového vysílání a audio obsahu obecně, úzkou spolupráci s rozhlasovými členy EBU či strategický rozvoj. 

„Zejména rostoucí obliba audio obsahu a podcastů nabízí skvělou příležitost pro kreativní tvůrce přicházet s novými a inovativními nápady a atraktivním obsahem. Těším se, že se nám s mými novými kolegy podaří aktivně podpořit i rozvoj těchto formátů na evropské úrovni,“ komentovala svůj kariérní posun Edita Kudláčová.

„Pro Český rozhlas a Českou republiku je to obrovský úspěch, poprvé v historii bude zastávat mezinárodní manažerskou pozici v EBU Češka. Za Český rozhlas mám pak smíšené pocity, protože se loučíme s jednou z našich nejinspirativnějších kolegyň. Nadále ale budeme v úzkém kontaktu a věnovat se zejména podpoře veřejnoprávního vysílání, což je společné a důležité téma všech členů EBU,“ dodal generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, který je souběžně místopředsedou Rozhlasového výboru EBU.


Autor: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Edita Kudláčová

Kudláčová přebírá agendu po Grahamu Dixonovi z BBC. „Jsem rád, že to bude právě Edita Kudláčová, která je na půdě EBU respektovanou osobností díky své kreativitě a inovativnímu myšlení,“ řekl ředitel útvaru pro média EBU Jean Philip De Tender.

Edita Kudláčová působí v Českém rozhlase od roku 2008. Svou profesní dráhu zahájila jako senior specialista mezinárodních vztahů. V letech 2013 – 2016 působila jako vedoucí Mezinárodního oddělení Českého rozhlasu. Od roku 2016 zastává pozici šéfproducentky Kreativního HUBu, kde je zodpovědná za tvorbu inovativního audio obsahu a nových formátů. 

Projekty Českého rozhlasu, pod kterými je Kudláčová jako kreativní šéfproducentka podepsaná, získaly hned několik ocenění. Patří mezi ně například spolupráce na Projektu ´68, jenž zvítězil na největší evropské soutěži Prix Europa v kategorii nejlepší evropský digitální audio projekt roku. První původní podcast z produkce Českého rozhlasu s názvem „Zhasni!“ zase získal prvenství v soutěži Podcast roku 2018 a inovativní obsah Projektu ´68 obdržel Novinářskou cenu v kategorii inovativní online žurnalistika. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).