Hlavní navigace

Petr Dvořák se stal viceprezidentem Evropské vysílací unie

2. 10. 2020

Sdílet

Petr Dvořák, Česká televize Autor: Česká televize

Evropská vysílací unie (EBU), což je mezinárodní sdružení veřejnoprávních a státních rozhlasových a televizních stanic, zvolila nové vedení

Prezidentkou se stala ředitelka francouzské televize Delphine Ernotte Cunci, viceprezidentem bude šéf České televize Petr Dvořák. Oba byli do funkcí zvoleni absolutní většinou na prvním virtuálním Valném shromáždění EBU, které se dnes konalo přes internet. Svých funkcí se ujmou od 1. ledna 2021 na období dvou let.

„Prožíváme mimořádný rok, v němž se naplno ukazuje význam a klíčová role veřejnoprávních médií. Nejen u nás, v České republice, se potvrdilo, že jsou hlavním a nejdůvěryhodnějším zdrojem informací pro své občany, že se umí rychle adaptovat na nesnadné podmínky a v krizi, jako je tato, pomáhat divákům, kteří to potřebují,“ okomentoval své zvolení Petr Dvořák. 

„Média stojí v dnešní době před množstvím výzev, které je možné z velké části řešit pouze na celoevropské úrovni. Nejedná se přitom jen o současnou pandemii, ale o dlouhodobé ekonomické změny, stabilní způsoby financování, transformaci diváckých návyků, technologický rozvoj i nadnárodní konkurenty. Jsem velmi rád, že se mohu nyní připojit k EBU jako její viceprezident a posilovat a hájit roli veřejnoprávních médií v Evropě,“ dodal.

Petr Dvořák je teprve druhým Čechem, který bude takto vysoký post v EBU zastávat. Vůbec prvním českým zástupcem ve vedení Evropské vysílací unie byl Ivo Mathé, viceprezidentem byl v letech 1995–1998. 

Evropská vysílací unie sídlí v Ženevě a je přední světovou aliancí veřejnoprávních médií. Její základnu tvoří 116 členských organizací z 56 zemí Evropy a dalších 34 přidružených organizací v Asii, Africe, Austrálii a Oceánii a v Americe. Členské organizace provozují více než dva tisíce televizních, rozhlasových a online kanálů a služeb. Společně oslovují více než jednu miliardu lidí po celém světě a vysílají ve více než 160 jazycích. EBU rovněž zprostředkovává jednu z nejrozsáhlejších sítí na světě pro mezinárodní výměnu televizních příspěvků, založenou na satelitních a optických spojích.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).