Hlavní navigace

Evropské televize zvolily do zpravodajského výboru Martina Řezníčka z ČT

24. 11. 2021

Sdílet

Martin Řezníček Autor: Česká televize

Zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize Martin Řezníček usedne na dva roky ve zpravodajském výboru Evropské vysílací unie (EBU). Zvolili ho tam zástupci členských televizních stanic této organizace, která sdružuje média veřejné služby. Český novinář bude ve výboru vůbec poprvé za celou dobu jeho existence.

V orgánu zasedá třináct zástupců členských televizí EBU. Ze střední a východní Evropy budou dva. „Je to velká pocta a ocenění činnosti České televize a jejího zpravodajství ve vztahu k ostatním evropským televizím,“ poznamenal Martin Řezníček. Jak dodal, vzájemný vztah České televize a zahraničních médií se během pandemie ještě prohloubil.


Autor: Česká televize

Martin Řezníček

„S vedeními redakcí napříč kontinentem jsme ve stálém kontaktu, snažíme se navzájem si pomáhat a sdílet know-how. A díky tomu, že ČT teď bude mít i formálně místo ve výboru, bude mít víc příležitostí ovlivnit nejen výměnu zpravodajských materiálů, které tvoří jádro spolupráce, ale i další důležité projekty, včetně jejich financování. To vše ve prospěch našich diváků,“ uvedl Řezníček.

Předsedou výboru je Eric Scherer, ředitel inovací France Télévisions. Místopředsedy se stali Gomez-Bueno Asun ze španělské RTVE, Eimear Lowe z irské RTÉ a Krista Taubert z finské YLE. Řadovými členy jsou kromě Martina Řezníčka také Geertje Bal z belgické VRT, Mădălina Rădulescu-Vochin z rumunské televize, Morwen Williams z BBC, Esther Bootsma z nizozemské NOS, Charlotta Friborg ze švédské SVT, Giuseppe Solinas z italské RAI, Pierre-Olivier Volet zastupující švýcarskou RTS a Petra Zilken-Leitgeb z německé ZDF.

Výbor pro zpravodajství bude ve stávajícím složení fungovat do 24. listopadu 2023. Rozvíjí a sdílí osvědčené postupy, mediální odborné znalosti a inovace v oblasti shromažďování a distribuce zpráv.

Výbor také organizuje a sestavuje program výročního shromáždění, které nabízí ředitelům zpravodajství, šéfredaktorům a redaktorům zahraničních redakcí možnost navázat kontakty a vyměnit si názory na zlepšení zpravodajství, snížení nákladů a zavádění nových technologií. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.