Hlavní navigace

Eventová platforma Happenee získala 1,5 milionu eur od Reflex Capital

29. 6. 2021

Sdílet

Happenee Autor: Printscreen, Lupa.cz

Platforma na správu virtuálních, hybridních a in-person eventů Happenee získala investici od Reflex Capital ve výši 1,5 milionu eur. Startup chce finance využít na další rozvoj produktu a expanzi. Navzdory pandemii firma za loňský rok z hlediska obratu vyrostla o 550 % a příští rok chce překonat obrat 100 milionů korun.

„S příchodem pandemie jsme se rozhodli, že se začneme orientovat převážně na online, tedy virtuální a hybridní eventy, a vůbec poprvé jsme začali tvořit také 3D prostředí. Díky tomu jsme dosáhli skvělých hospodářských výsledků a podařilo se nám dokázat investorům, že Happenee je výrazný hráč na poli správy a tvorby eventů všeho druhu. Investice, kterou jsme od Reflex Capital obdrželi, nám tak nyní pomohou k rozšíření týmu, expanzi na další trhy, ale i k dalšímu rozvoji naší vlastní platformy a tržiště na principu addonů, které k tvorbě eventů využíváme,“ říká CEO a zakladatel Happenee Zdeněk Hesoun.

Happenee za šest let existence získala už přes 60 zákazníků, a zprostředkovala 250 hybridních či virtuálních a 500 in-person eventů. Na platformě se zaregistrovalo přes 150 tisíc účastníků. Firma letos plánuje rozšířit tým o 25 lidí na celkem 45 pracovníků a plánuje dokončit produkt Happenee 2.0, který má startupu umožnit větší škálovatelnost. V oblasti sales a marketingu se chce zaměřit zejména na velké firmy z Evropy a USA a profesionální organizátory kongresů.

„Je jasné, že svět se změnil a do budoucna v něm uspěje ten, kdo je schopný se rychle adaptovat. Oblast virtuálních eventů zažívá, díky pandemii, ohromný boom a my věříme, že právě Happenee v ní může uspět. Mají už dnes zajímavé partnery, skvělý produkt a jako při každé naší investici, nás musí nadchnout především samotný founder, což se Zdeňkovi podařilo,“ říká Ondřej Fryc, managing partner Reflex Capital.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).