Hlavní navigace

Evropská komise vyhlásila druhou výzvu dotací WiFi4EU na stavbu obecních Wi-Fi

1. 4. 2019

Sdílet

Wifi4EU Autor: Evropská komise

Druhého kola rozdělování dotací WiFi4EU se budou moci zástupci obcí zúčastnit tento čtvrtek 4. dubna od 13:00 CEST, oznámila Evropská komise na webu projektu.

Stejně jako v prvním kole se budou rozdělovat vouchery ve výši 15 tisíc eur, které mají sloužit na výstavbu nebo upgrade veřejné bezplatné Wi-Fi sítě na veřejném místě. Náklady na konektivitu a údržbu musí obce platit samy.

Prvního kola se 28. listopadu 2018 zúčastnilo asi 13 tisíc obcí z celé EU a Komise rozdělila 2800 voucherů. V novém kole bude jedna změna: zájemci z jednoho členského státu mohou získat až 15 % z celého rozpočtu projektu (v prvním kole byl limit 8 %). Celkem se má v tomto kole rozdělovat 51 milionů eur (3400 voucherů).

Projekt od začátku provází problémy – úplně první pokus o rozdělení peněz musela Komise krátce po vyhlášení zrušit, protože se ukázalo, že web, přes který se obce hlásily, obsahoval vážné chyby, znemožňující férovou soutěž. Obce totiž dostávají dotaci podle systému „kdo dřív přijde, ten bere“. Bez problémů se neobešlo ani opakované rozdělování peněz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).