Hlavní navigace

Facebook chystá nový systém varování před koronavirovými fake news

Sdílet

Karel Wolf 17. 4. 2020
Zdravotník, lékař, medicína, pandemie, koronavirus, rouška Autor: Pexels.com

Americká společnost Facebook oznámila, že zavede nový systém, který upozorní uživatele, pokud interagují (lajkují, přeposílají) s příspěvky obsahujícími nepravdivé informace o novém koronaviru, který způsobuje onemocnění Covid-19. Už jednou v tom ale pohořela.

Moderátoři sítě už nějakou dobu aktivně procházejí příspěvky s touto tematikou a zprávy s očividně lživými, nebo zavádějícími informacemi mají za úkol aktivně mazat. Nový systém by měl začít fungovat v horizontu týdnů.

Facebook se zřejmě o něco podobného pokoušel už v březnu, neboť sociální sítě tehdy zaplavila vlna kritiky společnosti, kdy si uživatelé stěžovali, že jim síť označila legitimní posty z Facebooku a Instagramu k tematice nového koronaviru jako spam, a to včetně článků z prestižních vědeckých médií. Na případ tehdy upozornila agentura Reuters.

Jak  upozorňují v jiné souvislosti dnešní Lidové noviny, ze zjištění Česká obchodní inspekce navíc vyplývá, že se Facebook zatím odmítá zabývat lokálními podvodnými e-shopy s pomůckami proti viru, které si na síti platí reklamu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.