Hlavní navigace

Facebook chystá nový systém varování před koronavirovými fake news

Sdílet

Karel Wolf 17. 4. 2020

Americká společnost Facebook oznámila, že zavede nový systém, který upozorní uživatele, pokud interagují (lajkují, přeposílají) s příspěvky obsahujícími nepravdivé informace o novém koronaviru, který způsobuje onemocnění Covid-19. Už jednou v tom ale pohořela.

Moderátoři sítě už nějakou dobu aktivně procházejí příspěvky s touto tematikou a zprávy s očividně lživými, nebo zavádějícími informacemi mají za úkol aktivně mazat. Nový systém by měl začít fungovat v horizontu týdnů.

Facebook se zřejmě o něco podobného pokoušel už v březnu, neboť sociální sítě tehdy zaplavila vlna kritiky společnosti, kdy si uživatelé stěžovali, že jim síť označila legitimní posty z Facebooku a Instagramu k tematice nového koronaviru jako spam, a to včetně článků z prestižních vědeckých médií. Na případ tehdy upozornila agentura Reuters.

Jak  upozorňují v jiné souvislosti dnešní Lidové noviny, ze zjištění Česká obchodní inspekce navíc vyplývá, že se Facebook zatím odmítá zabývat lokálními podvodnými e-shopy s pomůckami proti viru, které si na síti platí reklamu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.