Hlavní navigace

Facebook označoval legitimní příspěvky o novém koronaviru jako spam

18. 3. 2020

Sdílet

Nově objevená chyba v antispamovém algoritmu Facebooku označovala legitimní posty z Facebooku a Instagramu k tematice nového koronaviru, který způsobuje onemocnění Covid-19, jako spam a to včetně článků z prestižních celoplošných médií. Upozornila na to agentura Reuters.

Na chybu se přišlo hlavně díky nezvykle velké vlně odporu ze strany poškozených uživatelů. Guy Rosen, viceprezident Facebooku pro integritu, musel následně na sociálních sítích vysvětlovat, že Facebook opravdu záměrně necenzuruje pravdivé informace o viru. Problém měl velmi nešťastné načasovaní, neboť se objevil v okamžiku, kdy Facebook oznámil, že posílá z preventivních důvodů domů externí kontraktory pracující pro společnost, velkou část z nich přitom tvořili právě moderátoři obsahu.

„Obnovili jsme všechny příspěvky, které byly nesprávně odstraněny, včetně příspěvků na všechna témata – nejen těch, které se týkají COVID-19,“ prohlásil Rosen na svém Twitteru v okamžiku, kdy si díky emailům od uživatelů situace začaly všímat světové tiskové agentury.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).