Hlavní navigace

Facebook končí s vývojem vlastních bezpilotních dronů pro šíření internetu

28. 6. 2018

Sdílet

Facebook - Aquila - dron Autor: Facebook

Po čtyřech letech vývoje Facebook končí s projektem Aquila, jehož cílem bylo přijít s bezpilotními letouny šířícími připojení k internetu ze vzduchu. Firma to oznámila na své blogu.

Facebook v rámci projektu navrhl vlastní solárně napájený dron, který je schopný operovat ve výšce 18–27 kilometrů a poskytovat na zemi internetové připojení o kapacitě až 40 Gb/s. Uskutečnil také s dronem několik pokusných letů a přistání.

Autor: Facebook

Firma teď ale vývoj vlastního dronu uzavřela a zavře také vývojové centru v britském Bridgewateru. Oficiálním zdůvodněním je to, že se do vývoje podobných strojů pustila řada dalších firem a Facebook s nimi bude místo vlastního vývoje raději spolupracovat (partnerství s Airbusem oznámil už loni).

Facebook by se měl dále zabývat jen vývojem podpůrných systémů pro letovou kontrolu nebo baterie. Bude také usilovat o to, aby pro konektivitu těchto strojů bylo uvolněno více kmitočtů.

Na poli konektivity firma rozjela také projekt Terragraph, který má připojovat obytné domy ve městech k internetu pomocí bezdrátové technologie v nelicencovaném pásmu 60 GHz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).