Hlavní navigace

Facebook ruší možnost měnit titulek, popis či obrázek u sdílených odkazů

17. 7. 2017

Sdílet

Pokud publikujete odkazy na svém profilu, stránce či ve skupině na Facebooku, připravte se na změnu: při sdílení odkazů už nebude možné měnit jejich titulek, popisek nebo doprovodný obrázek. V praxi tuto funkci používá řada lidí: při sdílení odkazu na článek na Facebooku například změní perexový obrázek za jiný, který může pomoci k lepšímu dosahu. 

Změna přichází s novou verzí (2.9) API Facebooku, která dorazí dnes, tedy 17. července (ovšem amerického času).

Facebook svůj krok zdůvodňuje tím, že tímto způsobem znemožní jeden ze způsobů, jak se na sociální síti šíří falešné a nepravdivé zprávy. A slibuje, že provozovatelům webů v budoucnu nabídne nějaké náhradní řešení. Také proto se změna zatím nemá dotknout facebookových stránek, ale jen osobních profilů či skupin.

Potvrzuje to i provozovatel Hootsuite, jednoho z nástrojů pro správu účtů na sociálních sítích. Změna v API Facebooku totiž ovlivní i jeho fungování a fungování dalších podobných služeb. Podle informací na firemním blogu se u stránek novinka projeví až později. Konkrétní datum ovšem není.

Provozovatelé webů mají ale už teď možnost, jak zobrazování svého obsahu na Facebooku ovlivnit, a to správným nastavením meta tagů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).