Hlavní navigace

Facebook spustil Podcasty a hlasové chaty Live Audio Rooms

22. 6. 2021

Sdílet

Facebook - podcasty Autor: Facebook

Také Facebook naskakuje na módní vlnu audioobsahu. Začal na své platformě podporovat přehrávání podcastů a spustil také hlasové chatování Live Audio Rooms. Obě novinky jsou zatím dostupné jen uživatelům v USA.

Podporu podcastů Facebook spustil ve spolupráci zatím jen s několika vybranými autory. Uživatelé mohou epizody poslouchat v miniplayeru přímo na Facebooku, mohou je také komentovat, ukládat do oblíbených nebo je sdílet. 

TIP: Poslouchejte podcasty serveru Lupa.cz

Na stránkách autorů se objevila nová záložka Podcasty, která nabízí seznam epizod k přehrání. V nadcházejících týdnech chce Facebook zprovoznit i titulkování v reálném čase nebo možnost nasdílet krátkou ukázku z epizody. 


Autor: Facebook

Hlasové chaty Live Audio Rooms jsou další kopií služby Clubhouse, která mánii hlasového chatování před několika měsíci spustila. Chatovací místnosti mohou zatím zakládat jen veřejné osobnosti, se kterými se Facebook na spolupráci dohodl. V místnostech může debatovat až 50 pozvaných hostů. Počet posluchačů není omezený.

Posluchači se do místnosti mohou připojit například z odkazu, který se jim zobrazí v News Feedu. Mohou si zapnout přepis hlasu do titulků v reálném čase nebo se přihlásit o slovo. 


Autor: Facebook
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).