Hlavní navigace

Falešné e-shopy jde provozovat i z vězení. Policie obvinila trojici z okradení 650 lidí

6. 10. 2021

Sdílet

Bezpečnost - zákon - pouta - zločin Autor: Depositphotos

O celkem 5 milionů korun měla zákazníky okrást trojice podezřelých, kterou teď obvinila policie. Podle tiskové zprávy Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje měli obvinění zakládat falešné e-shopy s elektronikou. Lidem, kteří si na nich něco objednali a zaplatili předem, ale zboží neposlali a peníze si nechali. 

Podle policie šlo o fiktivní e-shopy na adresách ejabko.eu, imarketo.eu, gmzone.cz, techtronic.cz nebo best-elektro.cz. Obvinění měli během půl roku podvést celkem 650 lidí z celé republiky, kterým měli ukrást skoro 5 milionů Kč.

„Na zasílání plateb za objednané zboží používali buď účty, které založili na různé osoby bez jejich vědomí, nebo využívali účty osob (tzv. bílých koní), které jim umožňovaly přijetí platby, kterou posléze převedly na kryptoměny do bitcoinových peněženek obviněných. Další škodu, ale nehmotnou, způsobili firmám, na které fiktivně e-shopy založili,“ popisuje policie.

Podle zveřejněných informací jsou obviněnými dva 32letí muži a jedna 28letá žena. „Oba muži trestnou činnost prováděli z vězení, kde se náhodně potkali a kde si oba odpykávali tresty za podvody. Mladší byl do vězení odsouzen na 18 měsíců, starší na 9 roku (propuštění 2026). Žena, která byla přítelkyní staršího muže a byla na svobodě, jim pomáhala,“ dodává policie.

Všem třem teď hrozí za podvod a poškození cizích práv od 2 do 8 let vězení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).