Hlavní navigace

Film V síti doplňuje masivní kampaň. Nabídne i kurz, jak řešit nebezpečné situace online

3. 3. 2020

Sdílet

V síti

Dokumentární film V síti mapující chování sexuálních predátorů na internetu, který už vidělo přes 115 tisíc diváků, postupně doplňuje i masivní informační kampaň. Už minulý týden spustila společnost O2 v rámci projektu Chytrá škola kampaň s názvem „Nejsem lovná“, jejímiž tvářemi jsou právě herečky z dokumentu.

Od dnešního dne si zase zájemci mohou na stránkách iniciativy Buď safe online zkusit speciální online kurz. Za iniciativou stojí společnost Avast, která je generálním partnerem rozsáhlé osvětové kampaně. „Kampaň je rozdělená na online a offline část. V té offlinové objíždíme školy a snažíme se osobně oslovit co největší počet dětí. Onlinovou část částečně řešíme už na stránkách k filmu, zároveň se ale do ní výrazně zapojili i naši partneři, mezi které patří právě Avast, O2 nebo sdružení CZ.NIC,“ řekla Lupě výkonná producentka filmu Pavla Klimešová.

V interaktivním kurzu si mohou zájemci vyzkoušet, jaké nebezpečné situace je na internetu mohou čekat, zároveň by ji měl pomoci i v tom, jak na podobné dění reagovat. Scénáře k videím, které kurz obsahuje, připravil influencer a ambasador projektu Jirka Král.

„Největší přínos kurzu vnímám v tom, že se o bezpečnosti na internetu konečně začíná mluvit. Studenti téma řeší s učiteli a baví se o něm mezi sebou, což zdůrazňuje naléhavost dodržování jistých zásad, které právě kurz objasňuje. Film V síti vyvolal společenskou diskuzi, díky níž se rodiče dneska více zajímají o to, co jejich děti na mobilech a počítačích dělají. A web Buď safe online jim s osvětou může hodně pomoci,“ uvedl Král.

Podívejte se na jedno z videí iniciativy Buď safe online:

Podle odborníků z projektu Pedagogické fakulty Univerzity Palackého E-bezpečí až padesát procent dětí komunikuje na internetu s lidmi, které nezná.

Policisté v únoru už zároveň oznámili, že v souvislosti s dokumentem V síti prověřovali celkem devět sexuálních predátorů, které podezřívali z přečinu navazování nedovolených kontaktů s dítětem ve stadiu pokusu. Uvedl to server iRozhlas.cz.

S Pavlou Klimešovou jsme natočili v únoru i podcast. Poslechnout si ho můžete zde:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 3. 2020 8:14

    Martin P.

    ó bóže sem si říkal že to bude business plan :)

    -pokud jeden nejmenovaný výrobce nemá plný rodičovskou kontrolu zdarma nemá lepší postavení než jiní zaběhnutí výrobci. A to i bez toho škraloupu se sběrem dat
    -super to postavit na "tikťaku" když je možné že to bude první čínská služba která bude bloklá. Co takhle Lidé cézet, když chtějí být blíže k tomu dokumentu?
    -a co takhle kurz pro maminky a babičky těch holčiček? A by to nebylo takové to ...nepošleš kredit za webku... žebrání v chatu od někoho od někoho koho nechce vidět ani oblečeného Nebo aby jim došlo že atraktivní americký voják fakt psát nebude ....

    Po kom to pak ty děti mají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).