Hlavní navigace

Finanční správa ČR modernizuje kritickou síťovou infrastrukturu, zakázku získalo Cisco

21. 10. 2021

Sdílet

Ministerstvo financí Autor: ŠJů, Wikimedia Commons

Jedna důležitá část kritické infrastruktury státu projde modernizací. Finanční správa ČR během dvou let instaluje novou síťovou a bezpečnostní infrastrukturu včetně Wi-Fi. Dotkne se to přes 230 lokalit a zhruba 15 tisíc zaměstnanců skrze celé Česko. Finanční správa bude používat technologie od americké společnosti Cisco. Zakázku vyhrál její partner Anect.

Obnova se týká zabezpečených LAN a WAN sítí. Nově se zřídí WLAN na všech lokalitách Finanční správy. Použije se technologie Cisco SD WAN a centrálním managementem všech aktivních prvků sítě kritické infrastruktury státu.

“V rámci této zakázky půjde konkrétně o zajištění analýzy, dodávky a implementaci hardwaru a softwaru včetně školení zaměstnanců FS ČR a následné pětileté servisní podpory. Kompletní obnova kritické infrastruktury státu, na níž je provozována například i aplikace ADIS pro kontrolu a výběr daní, proběhne po celé ČR nejdéle do dvou let,” shrnuje Anect.

Projekt odstartoval v říjnu. Veřejná soutěž vypsaná Generálním finančním ředitelstvím byla vypsána začátkem tohoto roku. Smlouva na obměnu a modernizaci LAN a WAN byla podepsána na 62,8 milionu korun bez DPH. Podepsána byla rovněž servisní smlouva na zajištění provozu a podpory, a to za 34,1 milionu korun.

Ministerstvo financí, pod které Finanční správa spadá, v minulosti nakupovalo také od Huawei. Čínská firma vyhrála dodávku optické sítě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.