Hlavní navigace

Fireball: České mobilní Dračí doupě má 20 milionů od Šišky, Barty a tvůrce Beat Saberu

10. 5. 2021

Sdílet

Fireball Autor: Fireball

Pražské herní studio Fireball získalo investici 20 milionů korun na rozvoj stejnojmenné mobilní hry, která koncepčně vychází ze stolních her Dračí doupě nebo Dungeons & Dragons. Peníze vložil spoluzakladatel Beat Games (tvůrci Beat Saberu koupení Facebookem) Ján Ilavský a skrze Purpose Ventures také David Šiška a Jan Barta.

Fireballu se před rokem podařilo uspět na Kickstarteru. Češi tam od téměř tří tisíc lidí vybrali 65 332 dolarů, tehdy na crowdfundingové platformě šlo o pátou nejúspěšnější mobilní hru. Projekt na začátku finančně podpořili také Oliver Dlouhý (Kiwi.com) a Jiří Hlavenka (Kiwi.com, Computer Press a další). Zakladatelem Fireballu je Jan Roose.

Alfa verzi Fireballu získaly tři tisíce testerů, primárně ze Spojených Států. “S novou investicí si Fireball klade za cíl přidat do aplikace více funkcí, a rozšířit ji mezi komunitu Dungeons & Dragons v západních zemích. Firma také začíná vyvíjet umělou inteligenci, která bude pomáhat Game Masterům, neboli Pánům Jeskyně, s řízením hry. V horizontu několika let je může dokonce nahradit. Uživatelé budou moci s přáteli zažívat unikátní dobrodružství, kde narativ generuje AI,” informuje studio.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 5. 2021 5:42

  Net

  umělou inteligenci, která bude pomáhat Game Masterům, neboli Pánům Jeskyně, s řízením hry. V horizontu několika let je může dokonce nahradit.
  Tomu bych moc nevěřil, pán jeskyně občas musí ohnout pravidla nebo si je vymyslet, když se postavy pokusí o něco, co v pravidlech není. Dračí doupě jsem hrál kdysi naživo, ve fóru i v chatu a těch situací, které bylo vhodné napravit nebylo málo. Občas je třeba postavy potrestat za blbost, jindy je potřeba je trochu ochránit před RNG, když se žádné blbosti nedopustily...
  A hlavně, takové rozhovory s nehratelnými postavami (NPC) AI nedokáže nahradit, může je sice občas zjednodušit, ale to je často na škodu.

 • 10. 5. 2021 22:15

  bez přezdívky

  Zdravím, Martine! :) Tady Jan Roose - je fakt, že mi bylo tak 12-13, když jsem trávil hodiny denně hraním po textu na Aragorn.cz.

  K pricingu - appka bude kompletně hratelná zadarmo. Poté budeme nabízet bonusový content a featury za subscription plán od cca $5 měsíčně. Pro ty, co nebudou chtít závazek na delší dobu, budou k dispozici mikro-transakce.

  Díky za koment!

 • 10. 5. 2021 18:51

  Martin P.

  Uvidíme , D&D se přes dálnopis či bébéesky hrálo v dobách kdy autorům toho startupu bylo asi -20 :) . To samé třeba testery balíčků MT&G které pak umožňovali hru třeba X lidí po modemu i na ZX Spectru.

  Uvidíme jak přidána hodnota vyváží cenu..... nebo nějaký pay plan.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).