Hlavní navigace

Firefox 72 začal aktivně blokovat webové notifikace

9. 1. 2020

Sdílet

Firefox (nastavení blokování notifikací)

Tento týden postupně uvolňovaná aktualizace Firefoxu s pořadovým číslem 72 začala ve výchozím nastavení blokovat žádosti o povolení zasílání notifikací po návštěvě stránky.

Namísto notifikace samotné nyní pouze zobrazí v adresním řádku generickou ikonu se zprávou a teprve po jejím aktivním rozkliknutí vyskočí na uživatele pop-up okno se žádostí. Nastavení prohlížeče také umožňuje úplný zákaz notifikací, ten ovšem již musí uživatel vědomě aktivovat.

O povolení notifikací žádá dnes podle společnosti Mozilla, která za prohlížečem stojí, příliš mnoho webů, často bezprostředně po první návštěvě stránky, což organizace vyhodnotila jako spamování. „Podle našich statistik 99 % notifikačních výzev uživatel neakceptuje,“ tvrdí Mozilla. Společnost na svůj plán notifikace webů blokovat upozornila poprvé loni na jaře.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).