Hlavní navigace

Fond Ondřeje Tomka investuje další milion dolarů do startupu Dataddo

21. 10. 2021

Sdílet

Dataddo - Zdeněk Pecha - Petr Nemeth - Joel Thom.jpg Autor: Dataddo

Česko-americký startup Dataddo hlásí nárůst počtu zákazníků, růst obratu a novou investici. Fond Impulse Ventures Ondřeje Tomka do firmy nově vložil milion dolarů (v přepočtu cca 22 milionů Kč).

Firma se zaměřuje na integraci dat z řady různých zdrojů, jejich zpracovávání a zobrazování v různých dashboardech nebo další operace nad nimi. Své služby nabízí zejména větším firmám, které pracují s mnoha různými a navzájem nekompatibilními datovými zdroji.

„Během letošního roku generuje na obratu kontinuální meziměsíční růst 14,5 %. Počet zákazníků z řad firem a jednotlivců narostl již na 2000, přičemž drtivá většina je ze zahraničí,“ chlubí se firma v tiskové zprávě s tím, že její služby využívá například Uber, kanadský L’Oreal, Epic Games, korejská centrála LG, marketingová agentura Ogilvy nebo Francouzská fotbalové federace.

Dataddo už loni získalo od Tomkova fondu investiční rámec až do výše 2 miliony dolarů. Podle dokumentů v obchodním rejstříku startup za rok 2020 vykázal obrat těsně pod milion korun a skončil ve ztrátě přes 4 miliony Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).