Hlavní navigace

Fond Rockaway vložil 14 milionů korun do projektu zaměřeného na bezpečnost blockchainu Ackee Blockchain

Sdílet

Ondřej Novák 21. 7. 2021
Viktor Fischer, Josef Gattemayer Autor: Rockaway Blockchain Fund

Investiční fond Rockaway Blockchain Fund a vývojářská agentura Ackee spouštějí společný joint venture projekt zaměřený na bezpečnost blockchainu Ackee Blockchain. Projekt se bude věnovat vývoji softwaru pro svět blockchainu, zejména vývoji a bezpečnostním auditům tzv. smart kontraktů. Rockaway do Ackee Blockchain vložila 14 milionů korun. Valuace firmy je momentálně 35 milionů korun.

„Blockchainu jsme se věnovali v Ackee několik posledních let jako jedné z technologií, díky spojení s Rockaway Blockchain Fund do toho nyní půjdeme naplno,“ říká spoluzakladatel Ackee a nový CEO Ackee Blockchain Josef Gattermayer. Jeho tým se zaměřuje na tvorbu vývojářských nástrojů pro blockchain aplikace a v minulosti obdržel několik grantů od Ethereum Foundation a Tezos Foundation.

„Jen minulý rok ukradli hackeři zhruba 500 milionů dolarů z aplikací na blockchainu, z toho přibližně pětinu tvořilo DeFi (decentralizované finance). Tím, že blockchain inovuje finanční služby a počet hacků se nadále zvyšuje, je bezpečnost blockchainových aplikací kritická. A právě Ackee Blockchain má díky existující expertize a přístupu k univerzitám unikátní příležitost stát se globálním lídrem mezi vývojáři bezpečnostních aplikací, a to nejen na Ethetereu, ale i na dalších blokchainech z portfolia RBF, jako je Solana, Terra nebo Agoric,“ říká Viktor Fischer, zakladatel a šéf Rockaway Blockchain Fund.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.