Hlavní navigace

Fotbalová Slavia vstupuje do esportu, zakládá profesionální tým v hraní videoher

24. 3. 2020

Sdílet

Slavia Praha

Slavia Praha je další profesionální český fotbalový klub, který založil divizi zaměřenou na profesionální hraní her. Esportová sekce se bude zaměřovat na titul FIFA 20 od EA Sports a prozatím v ní působí jeden hráč – Martin Strnad hrající pod přezdívkou Kobby. Další hráče bude tým hledat.

Slavia založení plnohodnotného esportového družstva nejdříve neplánovala. Nedávno si ale obor vyzkoušela v rámci soutěže Datart e:LIGA, kde se najatí hráči umístili druzí za Viktorií Plzeň. Esportové družstvo má vystupovat pod názvem SUPERSLAVIA.

„Klub si uvědomuje významnou roli nových trendů jak ve společnosti, tak i ve světě sportu a rozhodl se po vzoru předních světových klubů přidat do dynamicky rozvíjejícího světa esports. Vstup je načasován i s ohledem na aktuální karanténní situaci, protože bychom rádi fanouškům v těchto náročných dnech přiblížili Slavii více alespoň tímto způsobem,“ uvádí Slavia.

Klub z Vršovic na esportové sekci spolupracuje společně s českým týmem Brute. Do něj nedávno investoval majitel Socialsharks Pavel Andrýsek a chce z něj udělat přední tým v Evropě.

Esportové týmy už v Česku vedle Slavie a Plzně má například AC Sparta Praha. V zámoří už kluby například z NBA tento trend rozjíždějí delší dobu. Viceprezident Juventusu Turín Pavel Nedvěd pak v klubu nedávno rovněž rozjel esportové uskupení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).