Vývojová pobočka německé softwarové společnosti SAP v Brně se koncem loňského roku dočkala povýšení na SAP Labs, což je v rámci firmy prestižní celosvětová síť. Současně s tím SAP nabíral 80 nových vývojářů, které hledal i na univerzitách v celé zemi i na Slovensku. „Nábor je hotový, zájem měly vyšší stovky lidí,“ říká pro Lupu šéf SAP Labs v Brně Martin Janáček.
SAP má nyní na Moravě kolem 230 lidí, a i když aktuální kolo náboru skončilo, otevírá další pozice. Plánuje další růst. Společnost v maďarské Budapešti zaměstnává kolem 900 lidí, v bulharské Sofii pak asi 600. SAP má každopádně vývoj ještě v Praze. Na produktech Ariba dělá 250 zaměstnanců, Concur jich má asi 300.
„Brno funguje jako magnet,“ navazuje v rozhovoru viceprezident SAPu Marko Mund s tím, že zájem je zejména z Moravy a Slovenska. „Je to město, kde v současné době v IT být.“
SAP v rámci brněnských kanceláří zavedl koncept takzvaného AppHaus, který odstartoval nejdříve doma v Německu a v Silicon Valley. AppHaus má mimo jiné hledat nové možnosti, jak využít moderní technologie v byznysu SAPu. Součástí je i koncepce nazvaná D-Shop. Vše směřuje k tomu, aby SAP oživil své tradiční firemní IT aplikace a systémy a do firmy přilákal mladé lidi.
Brněnská pobočka se zaměřuje zejména na UX a UI pro finanční aplikace SAPu. Hledání, jak využít nové technologie pro finanční aplikace, zatím vyústilo například v projekt pro AR brýle HoloLens od Microsoftu. Veřejný zatím není.
V rámci D-Shopu mohou vývojáři zkoušet nové prototypy, a pokud jsou dobré, SAP nabízí podnikatelský program, kde je možné je dále rozvinout. SAP rovněž dělá InnoWeeks, kdy nabízí možnost pracovat na svém projektu. V Brně i Praze pořádá také hackathony.