Hlavní navigace

Foto: Včelka Mája a PlayStation. Podívejte se na nové kanceláře SAPu v Brně

9. 2. 2017

Sdílet

Vývojová pobočka německé softwarové společnosti SAP v Brně se koncem loňského roku dočkala povýšení na SAP Labs, což je v rámci firmy prestižní celosvětová síť. Současně s tím SAP nabíral 80 nových vývojářů, které hledal i na univerzitách v celé zemi i na Slovensku. „Nábor je hotový, zájem měly vyšší stovky lidí,“ říká pro Lupu šéf SAP Labs v Brně Martin Janáček.

SAP má nyní na Moravě kolem 230 lidí, a i když aktuální kolo náboru skončilo, otevírá další pozice. Plánuje další růst. Společnost v maďarské Budapešti zaměstnává kolem 900 lidí, v bulharské Sofii pak asi 600. SAP má každopádně vývoj ještě v Praze. Na produktech Ariba dělá 250 zaměstnanců, Concur jich má asi 300.

„Brno funguje jako magnet,“ navazuje v rozhovoru viceprezident SAPu Marko Mund s tím, že zájem je zejména z Moravy a Slovenska. „Je to město, kde v současné době v IT být.“

SAP v rámci brněnských kanceláří zavedl koncept takzvaného AppHaus, který odstartoval nejdříve doma v Německu a v Silicon Valley. AppHaus má mimo jiné hledat nové možnosti, jak využít moderní technologie v byznysu SAPu. Součástí je i koncepce nazvaná D-Shop. Vše směřuje k tomu, aby SAP oživil své tradiční firemní IT aplikace a systémy a do firmy přilákal mladé lidi.

Brněnská pobočka se zaměřuje zejména na UX a UI pro finanční aplikace SAPu. Hledání, jak využít nové technologie pro finanční aplikace, zatím vyústilo například v projekt pro AR brýle HoloLens od Microsoftu. Veřejný zatím není.

V rámci D-Shopu mohou vývojáři zkoušet nové prototypy, a pokud jsou dobré, SAP nabízí podnikatelský program, kde je možné je dále rozvinout. SAP rovněž dělá InnoWeeks, kdy nabízí možnost pracovat na svém projektu. V Brně i Praze pořádá také hackathony.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 2. 2017 23:50

  om (neregistrovaný)

  Ministoly na koleckach v openspace s hustotou 10 vyvojaru na 15m^2. Nevymenil bych vsechny fotbalky, televize a blbosti za to mit dostatecny prostor klid na praci :-)

 • 9. 2. 2017 14:45

  Petr M (neregistrovaný)

  S jejich produkty jsem se už, bohužel, setkal. V posledním rozhodnutí změnit práci hrál IS SAP asi 30% roli. A furt jsem byl zvědavý, co za "lidi" mohlo něco tak šílenýho stvořit.

  A teď to vím, dospělí chlapi, co si čtou Včelku Máju a potřebují týdny na to, aby si z Arduina udělali semafor... To až řeknu kámošům, neuvěří.

 • 11. 2. 2017 1:19

  Lopata (neregistrovaný)

  Já jsem od jejich produktů naštěstí jakž takž odstíněn, takže práci zatím měnit nemusím, ale vždy mě zajímal psychologický profil některých SAPáků – nyní mám jasno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).