Hlavní navigace

Francie odmítla vyloučit Huawei z budování svých 5G sítí

26. 11. 2019

Sdílet

Francie nevyloučí Huawei z budování 5G sítí v zemi, podle agentury Reuters to včera prohlásila státní tajemnice ministerstva hospodářství a financí, Agnés Pannier-Runacher.

Země tak dává signál, že nebude podléhat tlaku ze strany USA, které Huawei podezírají ze  špionáže pro čínskou vládu a tlačí na své spojence, ať čínskou společnost z budování 5G vyloučí.

„Ve Francii operují tři carrier výrobci schopní dodat 5G technologie. Huawei zde má 25% tržní podíl, dále zde operují také Nokia s Ericssonem. O stavění 5G sítí v zemi má zájem také Samsung, vláda nemá v plánu nikoho z nich ze soutěže vyloučit, necílíme na jednoho výrobce a nebudeme následovat postoj Spojených států,“ uvedla podle agentury tajemnice pro francouzskou televizi BFM.

Tajemnice nicméně dodala, že si země vyhradí u 5G sítí právo prověřit kteréhokoli carrier dodavatale 5G technologií, který bude chtít v zemi operovat. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).