Hlavní navigace

Francouzské televizní skupiny TF1 a M6 se chtějí propojit a čelit Netflixu

18. 5. 2021

Sdílet

Hlavní zprávy TF1 Autor: TF1

Na francouzském televizním trhu se chystá fúze skupin TF1 a M6, které mimo jiné chtějí společně vyvinout národní streamovací platformu. Produkt založený na existujících videoplatformách MyTF1 a 6play má být jedním z klíčových projektů posílené mediální skupiny. Ta chce čelit sílícím globálním obrům, především americkým firmám Netflix, Amazon nebo Disney. 

Největší změna na francouzském trhu za dlouhou dobu by znamenala, že se spojí dvě největší komerční televizní skupiny. Společně by měly pod kontrolou tři čtvrtiny trhu s televizní reklamou.

„Tato nová skupina by měla dobrou pozici pro řešení výzev vyplývajících ze zrychlující se konkurence globálních digitálních platforem, které působí na francouzském reklamním trhu a v oblasti produkce kvalitního audiovizuálního obsahu,“ uvedla v tiskovém prohlášení skupina M6.

„Plánované spojení TF1 a M6 je fantastickou příležitostí k vytvoření významného francouzského hráče v oblasti videa, který zaručí nezávislost, kvalitu obsahu a pluralitu, což jsou hodnoty, jež naše dvě skupiny již dlouho sdílejí. Bude přínosem pro posílení vlivu francouzské kultury,“ prohlásil generální ředitel TF1 Gilles Pélisson.

Skupina Bouygues, majitel TF1, koupí 30% podíl ve skupině M6, která patří německému Bertelsmannu. Podle deníku Le Figaro za to zaplatí 641 milionů eur. Německá skupina si ponechá 16% podíl, což by mělo pomoci při schvalování fúze francouzskými úřady. Ředitelem nového uskupení se stane šéf M6 Nicolas de Tavernost, zatímco ředitel TF1 Gilles Pélisson bude jeho zástupcem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 5. 2021 18:51

    Jan Miksa (neregistrovaný)

    Tím by konečně mohla vzniknout na trhu první použitelná VOD kterou bych možná i abonoval, tedy pokud tam budou pořady bez časového omezení a nebude to tedy pouze sloučení současné MYTF1 a 6ter na jeden web. CZ lokalizaci nepotřebuji a nepočítám s tím že by se tam někdy objevila. Katalog těchto dvou společností nahromaděný za více než 30 let je daleko větší než má Netflix nebo HBO Go takže o nedostatek kvalitního obsahu bych se tady nebál. Bohužel má ale většinou práva externí společnost Banijay takže tohle ještě jisté není.

    Více mě ovšem zajímá co to udělá s jejich lineárními kanály. V současnosti má TF1 vždy zvláště ke konci roku problémy s nedostatkem vysílacího prostoru, kdežto M6 téměř nemá co vysílat, takže by se hlavní kanál M6 stal konečně sledovatelný

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).