Hlavní navigace

Frycův Reflex Capital investuje do další české firmy, peníze získává Samepage

26. 6. 2018

Sdílet

Ondřej Fryc - Reflex Capital Autor: Jan Vaca, Internet Info

Fond Reflex Capital zakladatele Mall.cz Ondřeje Fryce rozšířil své portfolio o další původem českou technologickou firmu. Úvodní seed investici vložil do projektu Samepage, který v cloudu jako službě (SaaS) nabízí nástroje pro komunikaci a spolupráci ve firmách a organizacích.

Zúčastněné strany přesně výši investice a rozdělení podílů nekomentují. Reflex každopádně obvykle investuje mezi 250 tisíci a dvěma miliony dolarů.

Samepage má poměrně divokou historii. Služba původně vznikla jako interní projekt s názvem Kerio Workspace v plzeňské společnosti Kerio Technologies. V roce 2016 došlo už pod názvem Samepage k oddělení. Počátkem roku 2017 bylo Kerio koupeno americkým podnikem GFI Software a Samepage se pod názvem Samepage Labs stal samostatným subjektem.

Zakladateli Samepage Labs se stali Scott Schreiman (výkonný ředitel), Martin Viktora a Stanislav Kolář. Firma uvádí, že má přes 130 tisíc uživatelů ve 180 zemích světa. Peníze od Reflexu mají být využity na rozvoj funkcí a obchodní expanzi. Fryc uvádí, že je firma z technického a obchodního pohledu připravená růst. 

Reflex Capital už investoval do společností jako Spaceknow, ProductBoard, ePojištění.cz, Shopsys, Apify, Spaceti, Rekola, Brand Embassy nebo Smartlook. Ve druhém fondu je k dispozici přes dvě miliardy korun.

Podívejte se na rozhovor s Ondřejem Frycem:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).