Hlavní navigace

Ondřej Fryc spustí další fond, na investice bude mít až dvě miliardy

9. 4. 2018

Sdílet

Reflex Capital

Zakladatel Mall.cz a současný investor Ondřej Fryc spustí druhý fond, který bude investovat nejenom do mladých technologických firem. Deník E15 píše, že fond Reflex 2 v rámci Frycovy firmy Reflex Capital bude mít k dispozici až 80 milionů eur, tedy přes dvě miliardy korun. Ideální rozptyl má být mezi 50 a 60 miliony eur, minimum pak 30 milionů.

Druhý fond má investovat až do 25 společností. Nebude otevřený a investovat bude také peníze sedmi společníků.

Reflex Capital funguje od roku 2012, kdy začínal jako Spread Capital. Fond vložil peníze do společností jako Spaceti, Rekola, Spaceknow, ProductBoard, Brand Embassy, ePojištění.cz, Smartlook nebo Apifier.

Nový fond chystá také pražské Credo Ventures, k dispozici má mít desítky milionů eur. Credo mimo jiné nedávno společně investovalo společně s Googlem do firmy UiPath, která se stala dalším evropským jednorožcem, tedy firmou s hodnotou miliarda dolarů a výše.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 4. 2018 12:32

    fanda (neregistrovaný)

    To je celkem velká věc. Fryc postavil větší fond než Credo Ventures. A vypadá to jako největší VC fond do IT v Česku.

    Může to být jen můj pocit, ale zatímco Credo Ventures prostě jede hlavně na nějakou verzi modelu 2-20 (2% roční poplatky a 20% z případného úspěchu), tak Fryc chce hlavně dobře investovat své peníze a svých známých. Zároveň má Fryc tu marketingovou výhodu, že ho lidé z branže neberou asi jako vc, ale jako veleúspěšného startupistu, s kterým najdou společnou řeč jednodušeji, než s finančníky. Jen můj názor. Nebo jak to cítíte?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).