Hlavní navigace

Productboard dua Hejl & Palán získává 1,3 milionu dolarů od skupiny investorů

19. 10. 2016

Sdílet

Takže. Spread Capital Ondřeje Fryce, ostřílení tuzemští startupoví harcovníci Credo Ventures a euroamerické Index Ventures. Trojice fondů, které se podělily o více něž milionovou investici do startupu, který pomáhá produktovým manažerům při řízení vývoje. Všichni zúčastnění o tom informovali prostřednictvím zprávy na serveru TechCrunch

“V dnešní době existuje jen minimum nástrojů, díky kterým mohou produktové týmy lépe rozumět svým uživatelům. Celý tento proces bývá ve firmách extrémně roztříštěný,” říká Ilya Fushman, partner Index Venture s tím, že produktové týmy se často řídí podle požadavků svých nejhlasitějších zákazníků a přidávají funkce, aniž by přesně věděly, jaký problém to má řešit. 

Productboard má pomáhat proces sjednotit. Nástroj vychází z principů customer-centric designu a populárního produktového frameworku Jobs-to-be-done.

Samotná služba byla oficiálně spuštěna v září na TechCrunch Disrupt v San Francisku. Tou dobou už měla za sebou provoz v beta verzi, do které startup získal stovku uživatelů. 

Za startupem stojí Daniel Hejl a Hubert Palán, který před třemi lety odešel z pozice viceprezidenta Good Data, aby se věnoval právě svému projektu. A i to rozhodovalo o investici. “Hubert je špičkový podnikatel s vizí,” tvrdí Ondřej Fryc.

Není to ale první investice, kterou Palánův byznys přilákal. Už od loňska protéká útrobami firmy 400 tisíc dolarů od tuzemského Rockaway Capital

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 10. 2016 21:47

  homer (neregistrovaný)

  znamena to, ze kluci konecne dostali rozum a uz nejsou spojeni s Rockaway?

 • 20. 10. 2016 23:24

  V2 (neregistrovaný)

  Jo, taky jsem se leknul

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).