Hlavní navigace

GIF se vrací na výsluní. Facebook ho dává všem a chce rozhýbat komentáře

15. 6. 2017

Sdílet

Na světě už je třicet let a chvíli to vypadalo, že už má nejlepší léta za sebou. Ale jak známo, život začíná po třicítce, a teď se ikonka na vkládání animovaných GIFů objevuje přímo v komentářovém okénku Facebooku. Podobně jako tomu je třeba u Facebook Messengeru. Právě v chatovací aplikaci se loni poslalo 14 miliard GIFů. Informuje o tom server Techcrunch.


Autor: Techcrunch.com

Sociální síť tak chce zjednodušit přidávání krátkých šotů, které mohou leckdy okomentovat situaci lépe než samotná slova. Facebook přidal podporu GIFů už před dvěma lety, dosud ale museli uživatelé vkládat do komentářů URL. To se teď významně zjednoduší. 

S GIFem začal experimentovat i Google. Ten ho využívá pro vyrábění jednoduchých animovaných infografik v rámci služby Data GIF Maker

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 6. 2017 10:48

  Filip Jirsák

  Prohlížeč animuje GIF podle časování uvedeném v souboru (což mimo jiné znamená, že se animace spustí hned po načtení obrázku). Facebook spouští animaci až na vyžádání a má u ní klasické ovládací prvky pro přehrávání videa.

 • 15. 6. 2017 10:34

  SUK (neregistrovaný)

  A co ma ten FB "gif" spolecnyho s gifem, respektive proc ta banda kikotu pouziva na zobrazovani GIFu (coz umi prohlizec pocinaje oldschool IE) flash?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).