Hlavní navigace

Google auta zase vyjíždí do českých ulic. Letos bude mapovat i pěšky

Sdílet

Jan Beránek 12. 5. 2017

Google bude aktualizovat obrázky ve Street View. Nově chce nafotit i pěší zóny ve velkých tuzemských městech. Pro to vytahuje nástroj, který dosud používal především na focení přírodních divů a pamětihodností. 

V Česku tak lidé s batohem Trekker zmapovali Krkonošský národní park nebo České Švýcarsko. Kromě Trekkeru ale Google chce využít vozítko Street View Trolley, které mapovalo třeba galerie a muzea. 


Zdroj: Google

V plánu má Google letos pokrýt následující města: Brno, České Budějovice, Chomutov, Děčín, Frýdek-Místek, Havířov, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Liberec, Most, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Teplice, Ústí nad Labem a Zlín.

Podobný přístroj jako Trekker si sestrojili i v Seznamu, kde pro své Mapy také mapovali turistické stezky. 

Batoh si v Seznamu vyrobili svépomocí – držáky jsou vytištěné na 3D tiskárně a řídící jednotku pohání Raspberry Pi. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 5. 2017 9:46

  Kong (neregistrovaný) ---.206.broadband4.iol.cz

  Ještě mi v online mapách chybí jedna věc - podchody. V metru jsou sice popsané, ale pokud člověk danou stanici běžně nepoužívá, je to stejně metoda pokusu a omylu, kterým východem vyjít. A ostatní podchody (nejen v Praze) nemají obvykle popisy žádné. Tohle mít v online mapě, tak nejdřív mrknu na web, kudy mám jít, a nebudu tam lítat jak kybernetická myš. ;)

 • 14. 5. 2017 19:43

  Dreit

  Jsem rád že nejsem sám, koho to trápí. Na stanici Nádraží Veleslavín jsem prvně běhal snad pět minut, než jsem zjistil kudy se dostat na správnou stranu ulice.

 • 15. 5. 2017 10:02

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Pouzivejte openstreetmap, je davno mnohem kvalitnejsi nez mapy google. A podchody tam jsou - pokud je nekdo zmapoval. Nektere arealy (kuprikladu obchodnich domu) jsou zmapovany vcetne vsech podlazi a jednotlivych obchudku. Jedina trochu potiz je s naslednou prezentaci pomoci aplikaci. Zatim jsem videl pouze online a na to jsou treba data (pomerne dost dat) a casto take pomerne vykony HW, protoze to renederuje webGl.