Hlavní navigace

Google pozastavil rozšiřování svého kabelového internetu Google Fiber

26. 10. 2016

Sdílet

Odchod šéfa projektu a přerušení jednání o rozšíření gigabitového kabelového internetu do dalších měst – novinky kolem Google Fiber nevypadají moc optimisticky. Navíc se bude propouštět. 

V amerických městech, kde už Fiber funguje, by nemělo dojít k žádným změnám. Ale v oblastech, kde Google zavedení rychlého internetu teprve plánoval, své aktivity přeruší a propustí své tamní zaměstnance (podle serveru Ars Technica má jít asi o 9 procent lidí ve firmě).

Končí i Craig Barratt, CEO divize Google Access (v Googlu zůstane jako poradce Larryho Page). Změny na blogu vysvětluje tím, že se od spuštění projektu situace na trhu změnila a že je třeba znovu promyslet strategii firmy. 

Je fakt, že za skoro šest let existence projektu Fiber Google zvládl spustit služby jen v osmi amerických městech (viz seznam níže). A z toho, že Access nedávno koupil bezdrátového poskytovatele internetu Webpass, který se soustředí na vysokorychlostní spoje, se dá tipovat možný příklon Googlu k levnějším bezdrátovým technologiím.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 5. 2017 23:48

    Hobbit (neregistrovaný)

    Levnější bezdrátové technologie. Tak určitě, když chcete jen vysílat reklamu aniž by lidi měli možnost skutečně využívat vysokorychlostních služeb. Těžko ve městech nabídnete dlouhodobě 1Gbit dedikovaného internetu levněji než na pasivní optice. Asi i kdybyste měli elektřinu zadarmo. Google prostě zjistil, že dělat optiku je nákladný a jen reklama mu to nezaplatí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).