Hlavní navigace

Google se chystá otevřít ve Varšavě centrum cloudových služeb

Sdílet

Karel Wolf

Google se chystá otevřít ve Varšavě centrum cloudových služeb. Centrum má sloužit především potřebám centrální a východní Evropy. Na projektu bude firma spolupracovat s polskou společností Domestic Cloud Provider (Chmura Krajowa).

Podle Thomase Kuriana, ředitele Google Cloud, roste zájem o cloudové služby (a s tím i navázané příjmy) v tomto regionu rychleji než kdekoli jinde na světě. Dodává také, že podobný zájem brzy očekává po celé Evropě.

Souvislosti: Google masivně rozšíří svá evropská datacentra, má na to 3 miliardy eur 

„Pro polskou ekonomiku je to důležitý okamžik. Jsme velmi hrdí na partnerství s Google, “ prohlásil Michał Potoczek, generální ředitel Domestic Cloud Provider. „Vybudování a propojení Google Cloud region spolu s naší vlastní infrastrukturou nám umožní vytvářet hybridní služby, které našim zákazníkům přinesou ještě větší hodnotu,“ doplnil.

Google v rámci služby „Google Cloud“ v současnosti provozuje po celém světě celkem 20 center, kterým říká „cloudové regiony“, v Evropě se nachází 6 z nich. Regiony fungují především jako střediska pro technickou infrastrukturu a support. Centra jsou rozdělena do 61 zón dostupnosti, přičemž většina nepokrývá celou škálu služeb, to varšavské bude spuštěno se základním balíkem Google cloud služeb.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory