Hlavní navigace

Google se chystá otevřít ve Varšavě centrum cloudových služeb

30. 9. 2019

Sdílet

Google cloud

Google se chystá otevřít ve Varšavě centrum cloudových služeb. Centrum má sloužit především potřebám centrální a východní Evropy. Na projektu bude firma spolupracovat s polskou společností Domestic Cloud Provider (Chmura Krajowa).

Podle Thomase Kuriana, ředitele Google Cloud, roste zájem o cloudové služby (a s tím i navázané příjmy) v tomto regionu rychleji než kdekoli jinde na světě. Dodává také, že podobný zájem brzy očekává po celé Evropě.

Souvislosti: Google masivně rozšíří svá evropská datacentra, má na to 3 miliardy eur 

„Pro polskou ekonomiku je to důležitý okamžik. Jsme velmi hrdí na partnerství s Google, “ prohlásil Michał Potoczek, generální ředitel Domestic Cloud Provider. „Vybudování a propojení Google Cloud region spolu s naší vlastní infrastrukturou nám umožní vytvářet hybridní služby, které našim zákazníkům přinesou ještě větší hodnotu,“ doplnil.

Google v rámci služby „Google Cloud“ v současnosti provozuje po celém světě celkem 20 center, kterým říká „cloudové regiony“, v Evropě se nachází 6 z nich. Regiony fungují především jako střediska pro technickou infrastrukturu a support. Centra jsou rozdělena do 61 zón dostupnosti, přičemž většina nepokrývá celou škálu služeb, to varšavské bude spuštěno se základním balíkem Google cloud služeb.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).