Hlavní navigace

Google si udělal malou hardwarovou seanci. Novinky se ale do Česka hned tak nedostanou

5. 10. 2016

Sdílet

Tak ve zkratce – nový telefon, který se už nebude jmenovat Nexus, ale Pixel, se bude prodávat jen v anglicky mluvících zemích. Každopádně má v základu, podobně jako třeba iPhony, pětipalcový displej a vyjde na 650 dolarů. Větší, pětiapůlpalcový model je o víc než sto dolarů dražší. 

Jak to vypadá s českým trhem se zatím neví. „S konkrétním datem uvedení do prodeje v Čechách se zatím nemůžeme pochlubit,“ potvrdila mluvčí tuzemské pobočky firmy Alžběta Houzarová

Google se na své speciální tiskové konference chlubil hlavně fotoaparátem. Dvanáctimegapixelový aparát má být prý nejlepším foťákem, který kdy v telefonem s logem Googlu byl. To se asi dalo čekat. Zástupci firmy ale nadhodili, že by se mohlo jednat i o nejlepší fotoaparát v mobilu vůbec. To asi v Samsungu nebo Applu nenechají jen tak. Koneckonců to ukáží první reálné testy.

V telefonu pak bydlí s Androidem i Google Assistant, který virtuálně ztělesňuje pokroky vyhledávače na poli umělé inteligence. Telefon s uživatelem už běžně komunikuje. Anglicky, tedy. 

Na pódiu se střídali řečníci a představovali jeden přístroj za druhým. Další novinkou jsou nové brýle pro virtuální realitu. Headset Daydream už ale není z kartonu, ale vypadají mnohem pohodlněji. Stejně tak k nim ale bude potřeba telefon. Google je ocenil na 79 dolarů.  

A pak to šlo ráz na ráz. Wi-Fi hotspoty Google WiFi ocení především rodiče teenagerů, kteří budou moci vypínat a monitorovat dětem připojení i na dálku prostřednictvím mobilní aplikace. Nové verze se dočkal i Chromecast, který umí 4K, ale také HDR a Dolby vision. 

Asistenta Googlu nemá v sobě jen nový telefon Pixel, ale i domácí chytrá roura Home. Ta by měla postupně pronikat do ovládání celé Google domácnosti. V řeči čísel – 129 dolarů s tím, že v ceně je půlroční předplatné služby YouTube Red

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 10. 2016 9:44

    Martin P.

    změna z Nexusu na Pixel je marketingová . A zádrhel, že se Pixel nepodívá tak rychle do ČR spočívá v tom, že HTC nemá aktuálně oficiální prodejní zastoupení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).