Hlavní navigace

Rudý YouTube bude bez reklam. Za deset dolarů měsíčně

Jan Beránek

Zatím jen v domovských Spojených státech spustí Google příští týden očekávanou službu. Jmenovat se bude YouTube Red.

Doba čtení: 1 minuta

Osmadvacátý říjen. Den, kdy se podle očekávání rozdělí uživatelé YouTube na dva tábory. Google totiž rozjede novou službu Red, která kromě jiného odmaže z videí na serveru reklamy. 

Nakolik si uživatelé budou novou službu plést s pornoserverem RedTube, se teprve uvidí. Uživatel každopádně dostane za poplatek ve výši 9,99 dolarů měsíčně video bez reklam a k tomu ještě prémiový obsah. 

Tím ale novinky z největšího globálního videoserveru neskončily. Firma ohlásila ještě aplikaci, která si z databáze vytáhne jen hudbu – YouTube Music, která se zařadí po bok YouTube Gaming a YouTube Kids.

Google popisuje novou službu „skromně“ jako „ultimátní YouTube zkušenost“. Desetidolarové předplatné platí na všechny služby videoserveru a přidá uživatelům i možnost stahovat si videa a sledovat je pak off-line v mobilu. K tomu ještě aplikace umožňuje i v mobilu  přehrávání videí na pozadí. 

Kdo si ale připlatí, budou majitelé přístrojů s iOS. Ti totiž místo 9,99 dolarů budou muset kvůli podmínkám AppStore platit o tři dolary víc. Apple si totiž bere třicetiprocentní poplatek z předplatného a Google to jednoduše naúčtuje jeho zákazníkům. 

Stejně jako Netflix, Amazon nebo třeba tuzemský Stream, i YouTube Red si chce dělat vlastní obsah. YouTube Red Original Series tak budou zahrnovat speciální pořady od nejúspěšnějších youtuberů. 

WT100 tip v článku Dolejšová

Jako příklad uvádí server ArsTechnica Scare PewDiePie, ve kterém hraje populární PewDiePie a stojí za ním kreativní a producentský tým seriálu The Walking Dead. V prémiové nabídce by se měl objevit příští rok. 

Službu spustí YouTube v Americe příští týden. Zbytek světa se podle informací, které Google prozradil na tiskové konferenci, dočká během příštího roku. Stejně tak tomu bude u hudební aplikace YouTube Music.

Našli jste v článku chybu?