Hlavní navigace

Hacker nechce vrátit kradené kryptoměny z Poly Network, ta mu nabídla zaměstnání

Sdílet

Ondřej Novák 19. 8. 2021
Kryptoměny - Bitcoin - mince - peníze Autor: Depositphotos

Neznámý hacker (nebo skupina hackerů) s přezdívkou Mr. White Hat, který ukradl z de-fi platformy Poly Network kryptoměny v hodnotě více než 600 milionů dolarů, zdržuje vrácení zbývajících kryptoměn v hodnotě více než 200 milionů dolarů. 

Tokeny za stovky milionů dolarů leží v peněžence, která vyžaduje hesla jak od Poly Network, tak od kyberútočníka. Platforma chce heslo k peněžence poskytnout, hacker ale stále čeká na to, až budou všichni údajně „připravení“. Pravý důvod zdržování je podle CNBC nejasný. Server Coindesk upozorňuje, že hacker cítí ze strany platformy nedůvěru. Klíč k účtu se zbývajícími kradenými tokeny prý poskytne zřejmě až příští týden.

Poly Network přitom útočníkovi nabídla pozici vedoucího bezpečnostního poradce a odměnu 160 ETH (zhruba 500 tisíc USD) za to, že pomůže platformě identifikovat zranitelnosti v protokolu. Hacker původně odměnu odmítl, ale v pondělí ve zprávě přiložené k transakci zmínil, že „zvažuje přijetí odměny jako bonusu pro hackery, kteří mohou hacknout Poly Network.“

Platforma v návaznosti na krádež oznámila, že chystá velký upgrade svých systémů, nicméně, s aktualizací musí počkat až do chvíle, kdy se jí podaří získat zpět všechny kradené tokeny. Poly Network zároveň oznámila, že se nechystá hackera zažalovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.