Hlavní navigace

Hacker, který ukradl kryptoměny za více než 600 milionů dolarů, je začal vracet zpět

11. 8. 2021

Sdílet

Kryptoměny - Ethereum - peníze - mince Autor: DepositPhotos

Platforma Poly Network, která se stala obětí jedné z největší krádeží kryptoměn, obdržela zpět část kradených tokenů. Neznámý hacker 10. srpna z platformy ukradl několik druhů kryptoměn včetně Etherea, Binance Coinu nebo Polygonu v hodnotě zhruba 611 milionů amerických dolarů (více než 13 miliard korun). Server CNBC ale oznámil, že zloděj už takřka polovinu z ukradených tokenů vrátil.

Platforma bezprostředně poté, co zjistila, že došlo ke krádeži, vyzvala hackera k tomu, aby kradené kryptoměny vrátil, protože jeho čin poškodil mnoho členů krypto a de-fi komunity. Poly Network také oznámil, že k případu bude přistupovat jako ke kriminálnímu aktu. Kyberbezpečnostní firma Slowmist a další subjekty z oboru následně oznámily, že znají IP adresu, e-mail a další informace o útočníkovi, které mohou vést k jeho odhalení. Podobně začali informace o útočníkovi zveřejňovat i uživatelé na Twitteru.

Agentura Reuters upozornila, že hacknutí Poly Network je svým rozsahem srovnatelné s doposud největšími krádežemi kryptoměn z burz Coincheck v roce 2018 nebo Mt. Gox v roce 2014. V obou případech uživatelé služeb přišli dohromady o zhruba půl miliardy dolarů. Podle agentury ale napadení Poly Network také ukazuje, jak těžké je kradené kryptoměny zlegalizovat. Díky technologii blockchainu je totiž možné sledovat pohyb tokenů mezi peněženkami, což útočníkům znesnadňuje směnu tokenů za fiat měny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).