Hlavní navigace

HBO Max dorazí do Evropy v druhém pololetí 2021, nahradí současné služby

4. 12. 2020

Sdílet

HBO Max Autor: WarnerMedia

Nová streamovací služba HBO Max se v průběhu příštího roku rozšíří do velké části světa. „Chceme se stát globální službou, musíme jí být. Plán je dostat se do 190 zemí světa, a záleží jenom na tom, jak rychle spuštění zvládneme,“ prohlásil na konferenci WebSummit ředitel HBO Max Andy Forssell.

V druhém pololetí 2021 by se měli dočkat diváci v latinskoamerických státech a v Evropě. „V té době začneme aktualizovat některé platformy pro koncové zákazníky v Evropě na HBO Max, zdvojnásobíme jejich obsah a budou toho umět mnohem víc, takže na konci roku budou tyto regiony velmi aktivní,“ řekl Forssell.

Jedním z taháků nové služby bude rychlejší zpřístupnění mezinárodní produkce HBO, aby třeba také diváci v zahraničí mohli zhlédnout českou Pustinu nebo další původní seriály z různých zemí. 

Mnohem větším krokem je však rozhodnutí streamovat příští rok všechny nové filmy z produkce studia Warner Bros. ve stejnou dobu, jako přijdou do klasické kinodistribuce. Na internetové službě budou snímky dostupné 31 dnů od premiéry, poté se budou promítat už jen v kinosálech. K tomuto kroku se majitel HBO Max rozhodl vzhledem k nepředvídatelné situaci v kinech kvůli onemocnění Covid-19. Služba je ale stále dostupná jen ve Spojených státech, v jiných zemích se počítá s tradičním uvedením v kinech.

HBO Max jsme široce představili v tomto článku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).