Hlavní navigace

HN: Operátoři v soutěži nabídli ministerstvu průmyslu třikrát vyšší ceny, než má teď

1. 8. 2017

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vypsalo soutěž na nové mobilní tarify pro své zaměstnance. Nabídka operátorů ale úřad nepříjemně překvapila – dva z velkých operátorů (O2 a Vodafone) do soutěže přišli s prakticky stejnými nabídkami, které byly mnohem dražší než ty, které ministerstvo využívá dnes. Informovaly o tom Hospodářské noviny.

Například u neomezeného tarifu dnes MPO platí za neomezené volání a SMS 85 Kč měsíčně. Operátoři v soutěži ale nabízeli stejnou službu za ceny kolem 250 Kč za měsíc. Stejné to bylo u dat, kde ministerstvo dostalo nabídku využívat za 69 Kč místo současných 2 GB jen 500 MB, píše list. A místo neomezených dat za 400 Kč se ani jedna nabídka nedostala k 20 GB.

Do soutěže se původně přihlásil také třetí síťový operátor T-Mobile, kvůli nesprávně poslané nabídce jej ale ministerstvo ze soutěže vyřadilo.

Vodafone ani O2 podle HN nechtěly své nabídky komentovat, O2 se výtkám ze strany ministerstva diví a chce se přihlásit do nové soutěže, kterou má úřad vyhlásit. A náměstek ministra Marek Ondroušek doufá, že „se operátoři nesnaží ministerstvo postihnout za to, že bojuje za zájmy spotřebitelů a aktivně tlačí na snižování cen mobilních dat“.

Naráží na novelu zákona o elektronických komunikacích, která nedávno prošla parlamentem. Kromě zlepšení postavení zákazníků díky ní ČTÚ dostal pravomoc udělovat operátorům za porušení normy vyšší pokuty a počítat je jako procento z jejich obratu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).