Hlavní navigace

HN: Praha chce výrazně zvýšit poplatek za ubytování přes Airbnb

5. 11. 2018

Sdílet

Airbnb - mobilní aplikace Autor: Depositphotos

Nová rada hlavního města Prahy ještě nezasedla, některé budoucí kroky už ale vycházejí na povrch. Podle Hospodářských novin (paywall) se nové vedení města chystá výrazně zasáhnout proti Airbnb, službě na sjednávání krátkodobých pronájmů.

Řešit stížnosti obyvatel nebo daňové úniky má podle plánu pražských politiků výrazné zvýšení poplatků. „Vlastníkům Airbnb bytů se musí tento byznys přestat vyplácet. Chceme, aby pro ně bylo výhodnější své nemovitosti raději nabízet běžným nájemníkům. Proto hodláme zvýšit poplatek, který se musí za každého ubytovaného turistu přes Airbnb městu odvádět,“ řekla HN budoucí radní pro legislativu Hana Marvanová z hnutí Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN, KDU-ČSL). 

Další dvě strany koalice, která bude na magistrátu vládnout, tedy Piráti a hnutí Praha sobě, podle deníku s tímto návrhem souhlasí.

S regulací služeb na zprostředkování ubytování počítá i vládní novela zákona o místních poplatcích, kterou v září schválila vláda a která teď čeká na projednávání v Poslanecké sněmovně. Navrhuje v něm mimo jiné zavedení nového poplatku z pobytu, který má nahradit stávající poplatky za lázeňský nebo rekreační pobyt a z ubytovací kapacity.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).