Hlavní navigace

Hradu vadí výpadek streamu ze jmenování ministra zdravotnictví, ČT se brání

2. 11. 2020

Sdílet

Česká televize Autor: Česká televize

Kancelář prezidenta republiky vytýká České televizi, že nezvládla divákům profesionálně zprostředkovat záběry ze jmenování nového ministra zdravotnictví. 

Poukazuji na výpadek signálu při vysílání projevu prezidenta republiky u příležitosti jmenování nového ministra zdravotnictví Jana Blatného. Je to s podivem, protože šlo dokonce o záznam, nikoliv o živé vysílání. Ostatně, je otázkou, proč Česká televize jmenování nového ministra a následný projev prezidenta republiky nevysílala živě, když byl k dispozici přímý přenos veřejnoprávní ČTK, který byl řádně redakcím avizován,“ napsal v otevřeném dopise prezidentův kancléř Vratislav Mynář.

Výpadek dokládá Hrad fotografií televizoru s vysíláním ČT24 z 29. října. Ve 12.31, těsně poté, co nový ministr složil slib a převzal jmenovací listinu, původní zdroj skutečně vypadl a místo streamu se na obrazovce objevilo chybové hlášení. Diváci tedy v tu chvíli neviděli zhruba tříminutový navazující projev prezidenta republiky. Moderátor Jiří Václavek se okamžitě omluvil za technické problémy a celý bezchybný záznam znovu od začátku zařadila ČT24 už ve 12.33.

Porucha streamu ze jmenování nového ministra zdravotnictví
Autor: Repro ČT24

Porucha streamu ze jmenování nového ministra zdravotnictví

„České televizi nebylo umožněno, a to ani přes opakované žádosti, projev prezidenta ve čtvrtek 29. října natočit. Musela jej přebírat od ČTK. Výpadek signálu nemohla nijak ovlivnit, neboť nevznikl na její straně, ale při cestě signálu do budovy ČT,“ brání se veřejnoprávní televize v tiskovém prohlášení.

Exkluzivní videostream ČTK podle sdělení České televize dostačuje pro internetové odbavení, pro profesionální vysílání v televizi jde však o nestandardní a vysoce rizikový zdroj. Česká televize při výpadku okamžitě požádala ČTK o přenos na záznam, bezprostředně poté ho odvysílala.

„Budu požadovat od pana kancléře vysvětlení a omluvu. Není pravda, že Česká televize mohla jakkoli ovlivnit kvalitu vysílání. A je lež, že Česká televize profesionálně selhala, když jí Hrad nedovolil významnou událost – jmenování ministra – natočit a odvysílat vlastními prostředky,“ ohradil se generální ředitel Petr Dvořák.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).