Hlavní navigace

Hřebejk natáčí pro HBO Max slovenský seriál Víťaz

18. 10. 2021

Sdílet

Seriál Víťaz Autor: Zuzana Panská pro HBO

Kabelová televize HBO začala natáčet první slovenský seriál pod značkou Max Original. Pracovní název šestidílné dramedy je Víťaz, režie se ujal Jan Hřebejk. Ten s HBO nepracuje poprvé, podílel se na obou řadách divácky úspěšného seriálu Až po uši.

Seriál od scénáristů Zuzany Dzurindové (dcery bývalého slovenského předsedy vlády Mikoláše Dzurindy) a Petera Nagyho pojednává o slovenském premiérovi, který opouští svou úspěšnou kariéru politika a vrací se do běžného života. Následně zjišťuje, že doma nemá takovou moc, na jakou byl ve své funkci zvyklý.

„Je to vynikající rodinná komedie napsaná s velkým pochopením pro všechny postavy. Věřím, že se budete smát Viktorově pošetilosti, narcismu nebo nehoráznosti, ale že si jeho i ostatní postavy zamilujete,“ uvedl režisér.

V roli premiéra se představí Ady Hajdu, dále pak účinkují Ivana Chýlková, Milan Ondrík nebo Petra Dubayová.

Seriál je prvním hraným projektem, který vzniká pod hlavičkou HBO Max Original a zároveň jde o první ryze slovenský seriál, na němž se podílí společnost HBO. 

Pro HBO Max seriál vyrábí společnot Etamp Film Production.

„Po roce a půl chaotických restrikcí a omezení v boji s covidem začínáme natáčet nový seriál pro HBO Max. V minulosti jsme realizovali seriály Hořící keř, obě řady Až po uši, Pustinu a Bez vědomí. Kvalita všech těchto seriálů a jejich divácký ohlas jsou pro nás pro všechny do budoucna velmi zavazující. Víťaz má slovenskou stopu nejen v osobách scénáristů a v prostředí, ve kterém se odehrává, ale i v osobě hudebního skladatele. Herecké obsazení, které je až na jednu výjimku výhradně ze Slovenska, slibuje to nejlepší co můžeme v současnosti mít, včetně mladé generace. Věřím, že právě správný mix českých a slovenských povah a dech beroucích talentů všech tvůrců nám pomůže zrealizovat dobře tento krásný scénář,“ uzavřel producent Jan Bílek ze společnosti Etamp Film Production.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).