Hlavní navigace

HTC rozšiřuje svůj VR program Vive X do Evropy, hlásit se mohou i české projekty

Sdílet

Jan Sedlák 2. 4. 2018

Firmy točící se kolem virtuální reality (VR) se aktivně různými způsoby snaží podpořit růst ekosystému, který by pro nově formované technologie vytvořil obsah, vývojářskou komunitu a tak dále. Tchajwanské HTC stojící za VR brýlemi a příslušenstvím Vive tak mimo jiné činí skrze projekt Vive X.

Začínající společnosti pracující na VR aplikacích mohou v rámci Vive X získat peníze, informace, kontakty na zákazníky a techniky z HTC, napojení na komunitu a podobně. Vive X doposud podpořil přes 80 firem, jejichž seznam je k vidění na webu.

Akce už dva roky funguje v Tel Avivu, San Francisku, Pekingu, Tchaj-peji a Šen-čenu (Shenzhen) a nyní se poprvé dostává také do Evropy. Pobočka se konkrétně otevírá v Londýně. Povede ji Dave Haynes, který řídil obchod v SoundCloudu, působil v Seedcampu a založil také první britský program pro VR a AR. Zájemci o účast v londýnském Vive X mohou podávat přihlášky skrze tento formulář.

HTC své VR technologie prodává také v Česku. V dubnu míří na trh nový model brýlí HTC Vive Pro, který vyjde na 22 299 korun. Vive je rovněž vzhledem k hardwarové výbavě populární u řady zdejších VR vývojářů, o kterých na Lupě průběžně píšeme.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.