Hlavní navigace

HTC rozšiřuje svůj VR program Vive X do Evropy, hlásit se mohou i české projekty

Sdílet

Jan Sedlák

Firmy točící se kolem virtuální reality (VR) se aktivně různými způsoby snaží podpořit růst ekosystému, který by pro nově formované technologie vytvořil obsah, vývojářskou komunitu a tak dále. Tchajwanské HTC stojící za VR brýlemi a příslušenstvím Vive tak mimo jiné činí skrze projekt Vive X.

Začínající společnosti pracující na VR aplikacích mohou v rámci Vive X získat peníze, informace, kontakty na zákazníky a techniky z HTC, napojení na komunitu a podobně. Vive X doposud podpořil přes 80 firem, jejichž seznam je k vidění na webu.

Akce už dva roky funguje v Tel Avivu, San Francisku, Pekingu, Tchaj-peji a Šen-čenu (Shenzhen) a nyní se poprvé dostává také do Evropy. Pobočka se konkrétně otevírá v Londýně. Povede ji Dave Haynes, který řídil obchod v SoundCloudu, působil v Seedcampu a založil také první britský program pro VR a AR. Zájemci o účast v londýnském Vive X mohou podávat přihlášky skrze tento formulář.

HTC své VR technologie prodává také v Česku. V dubnu míří na trh nový model brýlí HTC Vive Pro, který vyjde na 22 299 korun. Vive je rovněž vzhledem k hardwarové výbavě populární u řady zdejších VR vývojářů, o kterých na Lupě průběžně píšeme.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory