Hlavní navigace

Huawei se chystá vstoupit na PC trh se svým HarmonyOS

4. 5. 2020

Sdílet

HarmonyOS

Čínská společnost Huawei plánuje vkročit na PC trh s vlastním operačním systémem, konkrétně s druhou generací svého loni představeného operačního systému HarmonyOS. S odvoláním na důvěryhodné zdroje ze sociální sítě Weibo to tvrdí server Huaweicentral.

Společnost chce systémem osazovat své chystané notebooky a počítače pro koncový segment namísto Windows 10, které mají ten problém, že za nimi stojí americký Microsoft. Původně se předpokládalo, že firma využije systém především jako náhradu, nebo alespoň alternativu k OS Android na mobilních telefonech a wearables zařízeních, pokud by jej firma kvůli obchodní válce Číny a USA v budoucnu nemohla používat. Podobně jako u Androidu bylo také jádro systému  uvolněno jako open source.

Systém by se měl poprvé objevit na koncových zařízeních s procesory Kunpeng 920 od dceřiné firmy HiSilicon. Ty společnost zatím používá pouze ve svých podnikových řešeních (spolu s vlastní proprietární základní deskou), premiéru na PC trhu mají mít v nadcházejících měsících na domácím (čínském) trhu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.