Hlavní navigace

Huawei v Česku po roce našlo šéfa pro kyberbezpečnost, má řešit krize

4. 2. 2021

Sdílet

Sídlo Huawei v Praze Autor: Jan Sedlák

Česká pobočka čínské technologické společnosti Huawei má podle informací Lupy ředitele pro kybernetickou bezpečnost (Cyber Security Officer, CSO). Ten by měl komunikovat se státem, zabývat se kybernetickými a dalšími zákony a regulacemi a připravovat Huawei na to, aby firma byla schopná vyhovět požadavkům a řešit případné krize.

Pozice CSO byla vytvořena po bezpečnostním varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a problémech, do kterých se Huawei vlivem toho a dalších akcí dostalo.

Jak jsme na Lupě informovali, firma post otevřela zhruba před rokem. Dlouho ho ale nebyla schopná obsadit. Možní kandidáti se například báli ztráty bezpečnostní prověrky a podobně.

Post nakonec vzal David Horad, který má v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti dlouholeté zkušenosti. Doposud působil jako bezpečnostní ředitel v NN Životní pojišťovně, předtím podobné role zastával v IT gigantovi CSC nebo operátorech T-Mobile a Vodafone. V Komerční bance vedl audity informačních systémů.

Součástí náplně práce CSO má mimo jiné být monitorování rizik a vyvinutí mechanismu prevence případných krizí. Na starost bude mít rovněž “nouzové řešení krizí a komunikaci s cílem minimalizovat negativní dopady”.

Firma také uvádí, že chce zaručit, aby její “produkty a řešení splňovaly přísné bezpečnostní standardy a normy každé jednotlivé země” a že chce zvýšit svoji důvěryhodnost. CSO má z Prahy obsloužit také Slovensko a Rakousko.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).