Hlavní navigace

Hudební vydavatelství žalují služby, které umožňují stahovat hudby z YouTube

27. 9. 2016

Sdílet

Universal, Sony, Warner Bros a další velká jména se pustila do soudní tahanice s německou službou YouTube-mp3.org. U federálního soudu v Los Angeles se dožadují 150 tisíc dolarů za každý dokázaný případ pirátství. 

Nahrávacím studiím vadí to, že německý služba jednoduše umožňuje stahovat hudbu z videoklipů do formátu mp3. YouTube-mp3.org je se svými šedesáti miliony uživatelů podle labelů hlavním zdrojem pirátského stahování.

Jak vidno, hudební vydavatelství opět našla svého úhlavního nepřítele. „Stream ripping se stalo hlavní hrozbou pro hudební průmysl,“ tvrdí podle BBC prohlášení velkých firem s tím, že fanoušci hudby už mají obrovské možnosti, jak se legálně dostat k hudbě a černý trh s hudbou je tak podle Geoffa Taylora z britské asociace labelů hrozbou i pro služby typu Spotify. 

YouTube má ale zároveň problém i s umělci. Ti se bouří proto, že videoserver umožňuje vydělávat na videu i lidem, kteří nemají s jejich písničkami nic společného tím, že nahrávají na server klipy popových hvězd. Google ale naopak tvrdí, že vyvinul nástroj, který naopak našel nelicencovaný obsah za víc než tři miliardy dolarů. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).