Hlavní navigace

IBM v Praze otevírá centrum umělé inteligence Watson iLab

Sdílet

Jan Sedlák 26. 9. 2018
IBM v Praze na Chodově Autor: Jan Sedlák

IBM opět posiluje svoji centrálu v Praze a tentokrát ji rozšiřuje o třicetičlenný tým nazvaný Watson iLab. Ten pracuje s technologií Watson, kterou Big Blue vyvíjí už řadu let a je označován za umělou inteligenci. Jde především o práci s algoritmy nebo strojovým učením, díky čemuž je možné rozpoznávat text, audio a další.

Nový iLab má dostávat koncepty AI ke komerčním zákazníkům. Praha má v rámci aktivity Watsona v IBM dlouhodobě dobré postavení. Funguje zde totiž výzkumný tým, který se zabývá rozpoznáváním řeči. Tomu se mimo jiné podařilo do Watsona „protlačit“ podporu českého jazyka.

IBM se v Praze zabývá například chatboty, které se nasazují pro komunikaci se zákazníky. Česká pojišťovna bota postaveného na Watsonovi používá pro přepis řeči v call centru. Koncepty z Prahy už byly nasazeny také u britského Vodafonu nebo do Norska.

IBM také před dvěma lety v Praze otevřela IBM Studios. V podstatě si vytvořila vlastní digitální agenturu. Firma do Prahy investuje i z toho důvodu, že má v Česku hlavní základnu v regionu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.