Hlavní navigace

Obr IBM bude v Česku konkurovat tradičním digitálním agenturám

28. 1. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: IBM
Pražské IBM Studios je oficiálně otevřeno. V České republice už má také první klienty.

Nedávno jsem psal, že IBM v Praze otevře IBM Studios a připojí se tak k síti několika poboček tohoto konceptu po celém světě. Tento týden bylo spuštění ohlášeno oficiálně a pražské studio získává přesnější obrysy. Ve zkratce řečeno je to nová konkurence pro tradiční digitální agentury, která má za zády možnosti transformujícího se IT obra.

IBM Studios má dvě části – IBM Design se soustředí zejména na vývoj pro interní potřeby společnosti a IBM Interactive Experience pak slouží klientům. Právě tato odnož bude hrát v Praze prim a vedle digitální agentury v sobě zkombinuje také systémového integrátora a business consulting.

„Nevnímejte nás pouze jako vývojáře mobilních aplikací, ale jako komplexní balík služeb včetně napojení na firemní systémy na pozadí a podobně,“ říká pro Lupu šéf Interactive Experience pro střední a východní Evropu Miroslav Hažer. „Naší velkou výhodou může být to, že jsme velký systémový integrátor a umíme i věci jako je ochrana dat.“

IBM Studios v Praze.
Autor: IBM

IBM Studios v Praze.

IBM tak skrze Studios vedle vývoje „appek“ zvládne jejich napojení na back-end, cloudové aktivity, dodat vlastní technologie (třeba pro analytiku), udělat kompletní systém a zajistit digitální marketing. IBM mimo jiné spolupracuje s Applem (v minulosti ohlášené enterprise spojenectví), Adobe (Marketing Cloud), Twitterem (čerpání dat) a Salesforce.com.

IBM Studios už má v Česku první klienty, jména prozatím nezveřejňuje. „Dělali jsme například vývoj aplikace a systému pro terénní pracovníky,“ přibližuje Hažer. „Projekty získáváme i z tradičních struktur IBM, Studios má ale také vlastní go-to-market lidi.“

MMF23 tip3

Snahy Big Blue v této oblasti dávají smysl. IBM má historicky silné postavení v enterprise IT, z čehož se může odrážet i do dalších služeb. Když chce například nějaká velká firma vybudovat pokročilý věrnostní systém používající mobilní aplikaci, jsou za tím i databáze, napojování do CRM a ERP, analytické nástroje a tak dále. IBM bude chtít na tuto cestu dostat i své tradiční klienty.

IBM Studios má na Chodově jednoznačně nejhezčí kanceláře z celé firmy. Během práce na projektech zároveň může získávat lidi z dalších divizí společnosti a zapojovat se budou také pracovníci z poboček v dalších zemích.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).