Hlavní navigace

iDNES.cz vydavatelství MAFRA spustí placený obsah, první měsíce budou testovací

Sdílet

David Slížek

Server iDNES.cz vydavatelství MAFRA se chystá příští týden spustit sekci s placeným obsahem. Podle informací Lupy by k tomu mělo dojít v úterý 17. září s tím, že první měsíce bude firma novinku provozovat v testovacím režimu.

Až do konce listopadu tak bude veškerý obsah dostupný bez placení, čtenáři se k jeho čtení jen budou muset zaregistrovat, říkají zdroje zevnitř vydavatelství.

V placené sekci má každý den vyjít několik textů a kromě iDNES.cz se do ní zapojí i vybrané další obsahové servery vydavatelství – například Express a Lidovky.cz. Kromě přístupu k článkům mají platící čtenáři získat také další výhody, které poskytnou komerční partneři.

Jaké ceny MAFRA nasadí v ostrém režimu zatím není jasné. Mluvčí vydavatelství na zaslané dotazy nereagovala.

Placený obsah nabízí od letošního března například Deník.cz vydavatelství Vltava Labe Media. Základní členství v tzv. Deník Klubu přijde na 99 Kč měsíčně. Zcela za paywallem jsou také Hospodářské noviny vydavatelství Economia, které nabízejí online předplatné od 159 Kč měsíčně (145 Kč při platbě na rok). Placený je také deník Echo24 a v loňském roce vzniklý Deník N, který v létě ohlásil překonání hranice 11 tisíc předplatitelů.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?