Hlavní navigace

iDnes.cz

iDNES.cz prochází faceliftem a zásadně mění navigaci

Zpravodajský portál iDNES.cz z vydavatelství MAFRA uživatelům ukáže pozměněnou tvář. Web projde faceliftem, který se podstatně dotkne jeho navigace. Novou podobu serveru uživatelé mohou vyzkoušet od čtvrtka 25. dubna. Půjde o testovací provoz,…

Česko se propadá v žebříčku svobody médií, i kvůli napadení kameramana

Mezinárodní novinářská organizace Reportéři bez hranic vydala aktuální žebříček svobody médií ve světě. Česká republika v něm je na 40. místě, posledních pět let se propadá na stále nižší příčky. Ještě v roce 2014 byla v indexu na 13. pozici…

Internetová Mall.tv rozšíří programovou nabídku o Slow TV streamy známé z Playtváku

Programová nabídka loni na podzim spuštěné Mall.tv aktuálně obsahuje padesát pořadů a seriálů, šestnáct celovečerních a deset krátkých filmů. Brzy se navíc rozroste o sedm nepřetržitých přenosů zachycujících aktuální dění třeba na ranveji…

29. 1. 2019 8:39

iDnes Kino plánuje na jarní sezónu nasazení seriálu z divadelního prostředí

Mediální skupina Mafra zahájila natáčení nového seriálu Za oponou z hereckého zákulisí jednoho zapadlého pražského divadla. Desetidílný komediální cyklus s kriminální zápletkou slibuje kromě „vypointovaných dialogů“ i „hvězdné obsazení“ v čele…

6. 12. 2018 12:00

Vladimír Mužík (Mafra): S internetovým vysíláním na iDnes Kino pracujeme stejně jako s televizí

Playtvák je mrtev, ať žije iDnes Kino! Jaké důvody vedly skupinu Mafra k přejmenování své videoslužby, vysvětlí její ředitel videotvorby Vladimír Mužík.

Doba čtení: 4 minuty

Portál iDnes Kino představil první seriálovou novinku, komediální cyklus Světlu vstříc

Mediální skupina Mafra ohlásila první novinku z vlastní hrané tvorby, anekdotický seriál z prostředí krematoria Světlu vstříc. Dvanáctidílný cyklus byl natočen v reálných lokacích krematoria v Ústí nad Labem. Premiéra seriálu je naplánována na…

Mafra končí s videoportálem Playtvak.cz, nahradí jej projektem iDnes Kino

Veškeré videoplatformy mediální skupiny Mafra a jejich hraná tvorba budou od srpna uváděny pod novým brandem iDnes Kino. Z videoportálu Playtvak.cz se stane produkční organizace, která bude pro iDnes Kino vyrábět videoobsah a dále rozvíjet produkci…

Ondřej Tolar odešel z Economie do CNC, bude řešit sdílení obsahu

Sdílení obsahu mezi jednotlivými weby vydavatelství Czech News Center (CNC) bude mít na starost Ondřej Tolar, někdejší šéfredaktor iDNES.cz, který posledních dva a půl roku působil ve vedení vydavatelství Economia. Měl zde na starost rozvoj…

iDNES.cz má novou hlavu, šéfredaktorkou je Naděžda Petrová

Zpravodajský server vydavatelství Mafra po roce mění šéfredaktora. Ondřeje Tolara střídá dosavadní ředitelka redakce.

Doba čtení: 1 minuta

iDNES.cz má novou mobilní verzi s většími fotkami a jedním menu navíc

Nová podoba přináší novou navigaci, video na hlavní stránce a další změny. Novinky mají dorazit i do mobilních aplikací.

Doba čtení: 1 minuta

Digitální obsah Mafry povede Martin Ondráček, přechází z Radiožurnálu

Ondráček bude mít na starosti rozvoj zpravodajského serveru iDNES.cz a dalších digitálních obsahových projektů vydavatelství Mafra.

Doba čtení: 1 minuta

Seznam pouští novou domovskou stránku do veřejného testování

Dlouhodobý test startuje dnes a nová homepage má být podle Seznamu zajímavá i technologicky. Zkoušet může každý až do konce roku.

17. 3. 2015 10:43
Doba čtení: 1 minuta

Online média 2014: vydavatelství skoupili miliardáři a co z toho vzešlo

Nové projekty, vlastnické změny, nástup videoreklamy či boje o streaming. Co důležitého se v loňském roce stalo na české online mediální scéně?

Doba čtení: 10 minut

Pilulka bratrů Kasových chce letos začít otvírat kamenné pobočky

Dobrodružství dvou bratrů ve farmaceutickém byznysu pokračuje, loni se jejich měsíční obrat dostal na deset a půl milionu. Letos by rádi přibližně trojnásobek.

Doba čtení: 2 minuty

Ředitelkou iDNES.cz bude Naděžda Petrová, vrací se z Českého rozhlasu

Petrová se do redakce zpravodajského serveru vydavatelství Mafra vrací po dvou letech, které strávila jako šéfeditorka ve veřejnoprávním rozhlase.

Doba čtení: 1 minuta

Na iDNESu koupíte už i léčiva, Mafra spustila online lékárnu

Nový e-shop s léčivy a doplňky stravy spustilo vydavatelství Mafra na adrese Lekarna.iDNES.cz. Mafra sama výrobky neprodává, na obchodu spolupracuje s lékárnickou skupinou.

Doba čtení: 1 minuta

Cesta ke konci monopolu na data o jízdních řádech může být trnitá a trvat roky

Ministerstvo dopravy chce, aby byla data jízdních řádů dostupná každému ve strojově čitelné podobě. Než se tak, stane může to ještě dlouho trvat. Možných zádrhelů je celá řada.

Doba čtení: 5 minut

Po prázdninách výrazně vzrostl počet spuštění streamovaných videí

V září se podstatně zvýšil počet zahájených přehrání streamovaného obsahu tuzemských webových stránek. Vyplývá to z měření webů zapojených do měření Netmonitor.

Doba čtení: 1 minuta

Seznam.cz vede v bitvě o data z jízdních řádů 1:0. Zastal se ho krajský soud [AKTUALIZOVÁNO]

Na společnost CHAPS, která pro ministerstvo spravuje systém jízdních řádů, se podle soudu vztahuje povinnost zveřejnit data na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

Doba čtení: 7 minut

Andrej Babiš koupil vydavatelství Mafra, jednání s českým Ringierem nedopadlo

Po týdnech spekulací, zda miliardář Andrej Babiš koupí či nekoupí českou pobočku vydavatelství Ringier Axel Springer, přichází překvapení – v jeho vlastnictví skončila Mafra.

Doba čtení: 1 minuta

Fotbalové reportáže na iDnes.cz dostaly novou tvář

Textové reportáže z fotbalových utkání nejvyšší české soutěže na iDnes.cz mají modernější podobu. Flash nahradily čistě webové technologie a zlepšil se informační servis.

Doba čtení: 1 minuta

iDnes je prý jednička mezi zpravodajskými servery. Skutečně?

Čísla iDNES.cz jsou sama o sobě skvělá, takže míchání hrušek a jablek, kterého se dopouští, nevypadá vůbec profesionálně. Co by si české servery počaly, kdyby neměly Jízdní řády?

Doba čtení: 5 minut

iDnes.cz oslavil patnáctiny, česká TLD doména .cz je ještě o pět let starší

Právě skončený víkend přinesl dvě internetová výročí: 12.1. uplynulo 15 let od startu „multimediálního magazínu iDnes“. A 13.1. zase 20 let od zanesení české TLD .cz do systému DNS.

14. 1. 2013 6:30
Doba čtení: 6 minut

Po změně diskusí na iDNES.cz klesl počet komentářů o dvě třetiny

Zpravodajský server iDNES.cz zveřejnil první data o tom, jak se listopadová změna pravidel diskusí odrazila na diskusích pod články. Připomeňme, že kromě proměny designu iDNES.cz zavedl povinné zobrazování jména a příjmení u komentářů. Neanonymně podle iDNESu diskutuje už 17 tisíc čtenářů. V průběhu listopadu vložili na server 190 tisíc příspěvků, což je oproti říjnu pokles o dvě třetiny. Denně se na serveru objeví kolem 7 tisíc komentářů. Počet zobrazených stránek ale klesl o 15 %, což…

Doba čtení: 1 minuta

Už žádná žumpa? iDNES chce v diskusích skutečná jména, ověří ale jen některá

Když server iDNES.cz oznámil, že začne po čtenářích požadovat uvádění jména, vyvolal tím bouřlivou diskusi – jen pod redakčním blogem se během několika hodin sešly tisíce příspěvků. Má podobná změna smysl?

Doba čtení: 6 minut

iDnes.cz zruší anonymní diskuse pod články, od uživatelů bude vyžadovat jméno [AKTUALIZOVÁNO]

„Nejsme spokojeni s tím, ze se diskusím na iDNESu říká žumpa a rozhodli jsme se s tím něco udělat,“ zdůvodňuje ředitel internetových projektů Mafry Jaroslav Kábele změny, které diskuse na iDNESu čekají. Největší změnou bude zrušení možnosti diskutovat anonymně či pod přezdívkou. Server bude nově zobrazovat plná jména diskutérů a také jejich fotografie – pokud si je do svého profilu zadají. 

Doba čtení: 1 minuta

Zpravodajské servery často porušují podmínky užívání YouTube

Nedávno jsme vás informovali, že zpravodajský server iDnes chce na půdě Sdružení pro internetovou reklamu řešit přesná pravidla přebírání videí z YouTube. Jenže ono není moc co řešit. „Obecně platí, že naše smluvní podmínky pro službu YouTube nepovolují stahování nebo kopírování videí z této platformy bez výslovného souhlasu jejich vlastníka autorských práv,“ uvedlo pro Lupu české zastoupení společnosti Google, které YouTube patří.

Doba čtení: 1 minuta

iDnes chce v rámci SPIR řešit pevná pravidla pro přebírání videí například YouTube

Po veřejné diskusi o způsobu, jakým zpravodajský server iDnes (a nejen on) odkazuje na své zdroje informací, se otevřela i otázka o způsobu přebírání videí z YouTube. Na čtenářském blogu zde na Lupě upozornil Alexandr Doktor na situaci, kdy server iDnes přebral video z YouTube, které pocházelo z vysílání zahraniční televizní stanice. Na YouTube jej sdílel český koncový uživatel, který vysoce pravděpodobně neměl práva na jeho šíření..

Doba čtení: 1 minuta

Dalibor Balšínek: Pro záchranu Týdne stačilo pouze pracovat (2)

Podařilo se mu před lety zachránit Týden a dnes lze říci, že se pokouší o velkou změnu u Lidových novin. V druhém dílu rozhovoru se dotkneme i oblíbeného tématu Jízdních řádů a započítávání do návštěvnosti iDnes.cz, síly Seznam.cz. A samozřejmě, Facebooku. Dokončení rozhovoru s Daliborem Balšínkem.

Doba čtení: 13 minut

Dalibor Balšínek: Noviny budou kupovat jen elity (1)

Psaní mu chybí a v novinařině vidí trend banalizace obsahu. iDnes za bulvár nepovažuje, čtenáři podle něj kvalitní žurnalistiku ani nechtějí a možná by jim stačily zprávy v podobě 140 znaků z Twitteru. První část rozhovoru s Daliborem Balšínkem je tu.

Doba čtení: 13 minut