Hlavní navigace

iDnes.cz

Ondřej Tolar odešel z Economie do CNC, bude řešit sdílení obsahu

Sdílení obsahu mezi jednotlivými weby vydavatelství Czech News Center (CNC) bude mít na starost Ondřej Tolar, někdejší šéfredaktor iDNES.cz, který posledních dva a půl roku působil ve vedení vydavatelství Economia. Měl zde na starost rozvoj…

Jan Vaca

15. 1. 2018 10:03
| 1

iDNES.cz má novou hlavu, šéfredaktorkou je Naděžda Petrová

Zpravodajský server vydavatelství Mafra po roce mění šéfredaktora. Ondřeje Tolara střídá dosavadní ředitelka redakce.

David Slížek

31. 8. 2015 10:45
| 9

iDNES.cz má novou mobilní verzi s většími fotkami a jedním menu navíc

Nová podoba přináší novou navigaci, video na hlavní stránce a další změny. Novinky mají dorazit i do mobilních aplikací.

David Slížek

22. 7. 2015 15:24

Digitální obsah Mafry povede Martin Ondráček, přechází z Radiožurnálu

Ondráček bude mít na starosti rozvoj zpravodajského serveru iDNES.cz a dalších digitálních obsahových projektů vydavatelství Mafra.

David Slížek

9. 4. 2015 12:12
| 1

Seznam pouští novou domovskou stránku do veřejného testování

Dlouhodobý test startuje dnes a nová homepage má být podle Seznamu zajímavá i technologicky. Zkoušet může každý až do konce roku.

Jan Beránek

17. 3. 2015 10:43
Ročenka 2014

Online média 2014: vydavatelství skoupili miliardáři a co z toho vzešlo

Nové projekty, vlastnické změny, nástup videoreklamy či boje o streaming. Co důležitého se v loňském roce stalo na české online mediální scéně?

Jan Beránek

30. 1. 2015 10:08
Startupy

Pilulka bratrů Kasových chce letos začít otvírat kamenné pobočky

Dobrodružství dvou bratrů ve farmaceutickém byznysu pokračuje, loni se jejich měsíční obrat dostal na deset a půl milionu. Letos by rádi přibližně trojnásobek.

Jan Beránek

29. 1. 2015 9:08
| 2

Ředitelkou iDNES.cz bude Naděžda Petrová, vrací se z Českého rozhlasu

Petrová se do redakce zpravodajského serveru vydavatelství Mafra vrací po dvou letech, které strávila jako šéfeditorka ve veřejnoprávním rozhlase.

David Slížek

23. 9. 2014 8:35
| 1

Na iDNESu koupíte už i léčiva, Mafra spustila online lékárnu

Nový e-shop s léčivy a doplňky stravy spustilo vydavatelství Mafra na adrese Lekarna.iDNES.cz. Mafra sama výrobky neprodává, na obchodu spolupracuje s lékárnickou skupinou.

David Slížek

20. 3. 2014 11:10
| 2
Analýza

Cesta ke konci monopolu na data o jízdních řádech může být trnitá a trvat roky

Ministerstvo dopravy chce, aby byla data jízdních řádů dostupná každému ve strojově čitelné podobě. Než se tak, stane může to ještě dlouho trvat. Možných zádrhelů je celá řada.

Martin Vyleťal

26. 11. 2013 6:30

Po prázdninách výrazně vzrostl počet spuštění streamovaných videí

V září se podstatně zvýšil počet zahájených přehrání streamovaného obsahu tuzemských webových stránek. Vyplývá to z měření webů zapojených do měření Netmonitor.

Martin Vyleťal

1. 11. 2013 17:37
| 6
Kauza

Seznam.cz vede v bitvě o data z jízdních řádů 1:0. Zastal se ho krajský soud [AKTUALIZOVÁNO]

Na společnost CHAPS, která pro ministerstvo spravuje systém jízdních řádů, se podle soudu vztahuje povinnost zveřejnit data na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

Martin Vyleťal

27. 9. 2013 12:43
Aktuálně

Andrej Babiš koupil vydavatelství Mafra, jednání s českým Ringierem nedopadlo

Po týdnech spekulací, zda miliardář Andrej Babiš koupí či nekoupí českou pobočku vydavatelství Ringier Axel Springer, přichází překvapení – v jeho vlastnictví skončila Mafra.

David Slížek

26. 6. 2013 16:46

Fotbalové reportáže na iDnes.cz dostaly novou tvář

Textové reportáže z fotbalových utkání nejvyšší české soutěže na iDnes.cz mají modernější podobu. Flash nahradily čistě webové technologie a zlepšil se informační servis.

Jiří Macich ml.

2. 3. 2013 18:12
| 5
Komentář

iDnes je prý jednička mezi zpravodajskými servery. Skutečně?

Čísla iDNES.cz jsou sama o sobě skvělá, takže míchání hrušek a jablek, kterého se dopouští, nevypadá vůbec profesionálně. Co by si české servery počaly, kdyby neměly Jízdní řády?

Daniel Dočekal

28. 2. 2013 10:50
| 6
Z historie

iDnes.cz oslavil patnáctiny, česká TLD doména .cz je ještě o pět let starší

Právě skončený víkend přinesl dvě internetová výročí: 12.1. uplynulo 15 let od startu „multimediálního magazínu iDnes“. A 13.1. zase 20 let od zanesení české TLD .cz do systému DNS.

Jiří Peterka

14. 1. 2013 6:30

Po změně diskusí na iDNES.cz klesl počet komentářů o dvě třetiny

Zpravodajský server iDNES.cz zveřejnil první data o tom, jak se listopadová změna pravidel diskusí odrazila na diskusích pod články. Připomeňme, že kromě proměny designu iDNES.cz zavedl povinné zobrazování jména a příjmení u komentářů. Neanonymně podle iDNESu diskutuje už 17 tisíc čtenářů. V průběhu listopadu vložili na server 190 tisíc příspěvků, což je oproti říjnu pokles o dvě třetiny. Denně se na serveru objeví kolem 7 tisíc komentářů. Počet zobrazených stránek ale klesl o 15 %, což…

David Slížek

3. 12. 2012 17:04

Už žádná žumpa? iDNES chce v diskusích skutečná jména, ověří ale jen některá

Když server iDNES.cz oznámil, že začne po čtenářích požadovat uvádění jména, vyvolal tím bouřlivou diskusi – jen pod redakčním blogem se během několika hodin sešly tisíce příspěvků. Má podobná změna smysl?

David Slížek

4. 10. 2012 6:30

iDnes.cz zruší anonymní diskuse pod články, od uživatelů bude vyžadovat jméno [AKTUALIZOVÁNO]

„Nejsme spokojeni s tím, ze se diskusím na iDNESu říká žumpa a rozhodli jsme se s tím něco udělat,“ zdůvodňuje ředitel internetových projektů Mafry Jaroslav Kábele změny, které diskuse na iDNESu čekají. Největší změnou bude zrušení možnosti diskutovat anonymně či pod přezdívkou. Server bude nově zobrazovat plná jména diskutérů a také jejich fotografie – pokud si je do svého profilu zadají. 

David Slížek

3. 10. 2012 13:30

Zpravodajské servery často porušují podmínky užívání YouTube

Nedávno jsme vás informovali, že zpravodajský server iDnes chce na půdě Sdružení pro internetovou reklamu řešit přesná pravidla přebírání videí z YouTube. Jenže ono není moc co řešit. „Obecně platí, že naše smluvní podmínky pro službu YouTube nepovolují stahování nebo kopírování videí z této platformy bez výslovného souhlasu jejich vlastníka autorských práv,“ uvedlo pro Lupu české zastoupení společnosti Google, které YouTube patří.

Jiří Macich ml.

5. 8. 2012 15:55
| 5

iDnes chce v rámci SPIR řešit pevná pravidla pro přebírání videí například YouTube

Po veřejné diskusi o způsobu, jakým zpravodajský server iDnes (a nejen on) odkazuje na své zdroje informací, se otevřela i otázka o způsobu přebírání videí z YouTube. Na čtenářském blogu zde na Lupě upozornil Alexandr Doktor na situaci, kdy server iDnes přebral video z YouTube, které pocházelo z vysílání zahraniční televizní stanice. Na YouTube jej sdílel český koncový uživatel, který vysoce pravděpodobně neměl práva na jeho šíření..

Jiří Macich ml.

19. 7. 2012 14:40
| 8

Dalibor Balšínek: Pro záchranu Týdne stačilo pouze pracovat (2)

Podařilo se mu před lety zachránit Týden a dnes lze říci, že se pokouší o velkou změnu u Lidových novin. V druhém dílu rozhovoru se dotkneme i oblíbeného tématu Jízdních řádů a započítávání do návštěvnosti iDnes.cz, síly Seznam.cz. A samozřejmě, Facebooku. Dokončení rozhovoru s Daliborem Balšínkem.

Daniel Dočekal

14. 6. 2012 6:30

Dalibor Balšínek: Noviny budou kupovat jen elity (1)

Psaní mu chybí a v novinařině vidí trend banalizace obsahu. iDnes za bulvár nepovažuje, čtenáři podle něj kvalitní žurnalistiku ani nechtějí a možná by jim stačily zprávy v podobě 140 znaků z Twitteru. První část rozhovoru s Daliborem Balšínkem je tu.

Daniel Dočekal

13. 6. 2012 6:30